דלתות הזזה

דלתות הזזה לעסק ולבית

פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו משפצים את הבית ומתלבטים בין שתי אפשרויות שונות. תקרת 'שפריץ' או תקרה רגילה? קיר בצבע קרם או בצבע לבן רגיל? חלון במסגרת אלומיניום או במסגרת זכוכית? לעיתים אנו מגלים שמה שיפה אינו בהכרח נוח, ושעלינו לעשות בחירה בין שני הדברים. לא כך במקרה של דלתות הזזה. מדובר באחד מן הפתרונות האסתטיים ביותר שאפשר להעלות על הדעת, וכמו כן בפונקציה שהיא נוחה ושימושית מאוד.


למה דלתות הזזה?

נניח ואתם עוברים לדירה חדשה. בדירה זו יש חדר אורחים נחמד, חדר שינה לכם וחדר לתינוק. השכונה נחמדה, הדירה נוחה, אלא שהחדרים בה קצת קטנים. הייתם רוצים ליצור תחושה של חלל גדול יותר ושל מרחב בבית שלכם. אחת הדרכים לעשות זאת היא באמצעות התקנה דלת הזזה לכל חדר וחדר. דלת כזו תיצור תחושה של מרחב גדול יותר ותפתור חלק ניכר מבעיית המקום.

כמו כן, מדובר בפתרון שהוא גם יפה ואסתטי מאוד. דלתות הזזה יכולות 'להיעלם' באופן מוחלט אל תוך הקיר, והדבר נראה אלגנטי ומרשים ביותר. למי שמעוניינים בדלת הזזה, כדאי לבדוק את המגוון הקיים בשוק כיום. ישנם סוגים רבים של דלתות אלו ותוכלו לקחת את זו שמתאימה לכם ביותר. בשנים האחרונות הבינו היצרנים את ההתלהבות סביב המוצר הזה ואתם תוכלו לראות זאת כאשר תבקרו בחנויות, תסתכלו באתרי אינטרנט שונים או תדפדפו בקטלוגים של עיצוב הבית.


סוגי דלתות הזזה

ישנן דלתות הזזה שעשוית מזכוכית, ישנן כאלו שעשוית מאלומיניום, דלתות שנבלעות בצד אחד של הקיר, דלתות שנבלעות בשני הצדדים, ועוד מגון רחב ומרשים אשר עומד לרשותכם. אם אתם מתקשים להחליט, תוכלו לקחת דף ולנסות לשרטט עליו את החדר ואת הצורה בה אתם רוצים שהוא ייראה. הדבר יכול לעזור לכם לא רק במקרה של בחירת דלת, אלא גם בכל שאר ההחלטות העומדות בפניכם.

חשוב לציין כי דלת הזזה מתפקדת כמו דלת רגילה, ואין כל הבדל ביניהן מבחינת איכות. כאשר תרצו פרטיות תוכלו לסגור אותה והיא תאטום את הרעש, כאשר תפתחו אותה לרוחה תוכלו לשכוח מקיומה.


טיפים עבור דלתות הזזה

1. בפתחים צרים וקטנים מומלץ שדלת ההזזה תיכנס אל תוך כיס בקיר, מה שיוצר מרווח נוח וגדול יותר.

2. במקומות ציבוריים כמו קופות חולים, רשתות שיווק ועוד, מומלץ להתקין דלתות הזזה אוטומטיות. בשביל לפתוח דלת הזזה אוטומטית לא צריך לעשות כלום חוץ מלעמוד מולה והיא כבר מזהה לבד אנשים בכניסה.

3. התקנת דלת הזזה בארון קיר יכול להגדיל באופן משמעותי את המרחב בארון


דלתות הזזה – כדאי לדעת

1. דלתות הזזה תפסו פופולאריות רבה וכיום ניתן למצוא כמעט בכל דירה בישראל לפחות דלת הזזה אחת.

2. בעבר דלתות הזזה היו עשויות רק מזכוכית, אך כיום ישנם שלל עיצובים עבור דלתות הזזה.
   דלתות מעץ, אלומיניום, בשלל צבעים וגוונים

3. מקום נפוץ בו אנשים מתקינים דלתות הזזה הוא בארונות קיר גדולים.