בתי דפוס

בית דפוס – מהרעיון למוצר

כאשר למדתי באוניברסיטה, אימא שלי הדפיסה את העבודות הסמינריוניות שכתבתי במכונת הכתיבה שהייתה במקום עבודתה, והמרצים הודו לי מאוד, כי נוח היה להם לקרוא עבודה מודפסת. היום, כל ילד בכיתה ה' מגיש למורה כל עבודה, מודפסת במדפסת הביתית בלחיצת כפתור. אין ספק, השינויים הטכנולוגיים הפכו את מלאכת הדפוס למלאכה פשוטה, זמינה, נגישה ובעלות סבירה.


בתי הדפוס – הדפסות מגוונות

כתוצאה מהאפשרויות שפתחה בפנינו הטכנולוגיה, יש היום אפשרות להדפיס לא רק על נייר הדפסה פשוט, אלא, על מגוון גדול מאוד של חומרים: בד, מגנט, בצק סוכר לעוגה, קנבס, מתכת ועוד. ולא רק זאת, אפשר היום להזמין מגוון עצום של מוצרים מודפסים: תמונות, פליירים, חוברות, ספרים, עלונים, פוסטרים, פולדרים, קלסרים כרטיסי ביקור ועוד.

אנחנו כבר רואים כמובן מאליו את העובדה שנגיע לכנס, יום עיון או תערוכה, ונקבל תיק ובו פולדר שבתוכו חוברת, ולכולם אותו לוגו, בהדפסה איכותית זהה של שם החברה. כל אלה לא היו אפשריים לפני למעלה מעשור.

הטכנולוגיה מאפשרת יצירת קבצים בפורמטים שונים, והעברתם אל בתי הדפוס להדפסה, קבצים של WORD, PDF, תמונות דיגיטליות, תמונות סרוקות, ותוכנות עיצוב מקצועיות כמו: פריהנד ופוטו שופ ועוד.


בתי הדפוס – שירותים מגוונים

בכדי שאפשר יהיה להפיק מוצרי דפוס טובים, איכותיים ומעניינים, בתי דפוס נותנים היום שירותים נוספים, פרט להדפסה. ההדפסה היא רק השלב האחרון בתהליך ארוך.

בתי דפוס רבים מעסיקים, כשירות ללקוחות אנשי עיצוב גרפי, המשתמשים בתוכנות עיצוב חדשניות ועדכניות. אלה, יכולים לעזור לבעל עסק קטן, להוציא אל הפועל רעיון מסוים, בכדי לעצב לוגו שילווה את החברה שלו, ויהיה מודפס על מגוון גדול של מוצרים: כרטיסי ביקור, נייר מכתבים, מעטפות, חשבוניות, קבלות ועוד. איש מקצוע בתחום העיצוב יידע להתאים לצרכים את הפונט הנכון, בגודל המתאים כך שישרת את המטרה, וכן גם את הצבעים בהם כדאי להשתמש.

מעבר לכך, בתי הדפוס המקצועיים, עוזרים בבחירת החומרים המתאימים לסוג ההדפסה: עובי הנייר סוגו ומשקלו, כרומו או פשוט, מט או מבריק, משטחים אחרים להדפסה, אפשרויות של חיתוך, קיפול, למינציה ועוד.


אתר דפוס - לך על זה

הקמת עסק חדש, מזל טוב. הכל מוכן, המכונות עומדות במקומם, העובדים מתחילים את העבודה אבל עד מהרה אתה מגלה כי הבעיה העיקרית שלך הינה מחסור הלקוחות. זה השלב שבו אתה מבין כי אתה חייב להשקיע בפרסום. אם יש בידך את הכסף מובן שתפנה אל הטלוויזיה והרדיו. אבל, אם אין לך את הכסף למדיה נפוצה כל כך, כדאי שתדע אמת פרסומית אחת פשוטה: אתה קיים כל עוד רואים אותך. הדרך הטובה ביותר לפרסם את עצמך היא להציף את הרחובות בתזכורות על עצמך, גם אם מדובר סך הכל בסלוגן קטן או בפרסומת מידע יבשה על גבי סטיקר. הכל- העיקר להיראות.


בכל מקום

הדרך הטובה ביותר להגיע אל כל מקום, דרך הרחוב, היא פניה אל בית דפוס. כיום, בנוסף אל בתי דפוס רגילים, אפשר למצוא מספר לא קטן של בתי דפוס דיגיטליים, המאפשרים אתר דפוס. אתר דפוס כזה יציע לך לעיתים לעצב את מוצר הפרסום שלך במו ידיך ולשלוח באופן מקוון אל חברת הדפוס. זו תדפיס לך את הדברים ותעביר אליך את תוצרים. היתרון הגדול בשימוש בשירותי אתר דפוס הוא כמובן הזמן והכסף. מחירי אתרים כאלה בד"כ זול יותר מאשר מחירי בית דפוס רגיל וגם זמן העבודה נוח לך יותר- אין צורך לקבוע פגישות עם גרפיקאים ולבזבז שעות עבודה בנסיעות. אפשר לעשות את זה בנוחות המשרד או אפילו הבית שלך, תוך יחסית זמן מועט.


מה עושים?

לשאלה מה בדיוק עליך לבחור מבין שלל האופציות הקיימות היום בשוק ההדפסים והפרסום עליך להבין את הפסיכולוגיה הבסיסית של הלקוחות שלך. קישורים בין דברים מסוימים יעזרו לצרוב אותך בזיכרונם של אנשים, צריבה זו היא שתביא לך לקוחות. למשל- מדבקות לרכב יכולה להיות יעילה מאד אם העסק שלך הוא בתחום הרכב. הדפסת חוברות , הדפסת פליירים , הדפסת קטלוגים , פולדרים, ואפילו הדפסה על כוסות יכולה להתאים מאד לפרסום משרדים. הדפסה של אריזות קרטון או שקיות בד יכולה להתאים למפיצי סחורה או רוכלים. מובן שאין חוקיות קבועה וגם בעל מכולת יכול להפיק לוחות שנה פרסומיים עם פרטי העסק שלו, אך האסוציאציה בין הפרסום שלך לעסק שלך יכולים לעשות לך רק טוב.


כל אחד צריך

ההתעסקות עם בתי דפוס בנוגע לפרסום יכולה להשתלם לעסק שלך גם בדרכים נוספות. אחרי הכל, כל עסק צריך כרטיסי ביקור , חשבוניות, קבלות וכל עסק יכול לעשות שימוש באקסטרות נוספות כגון מגנטים, מדבקות ותוויות. בית דפוס איכותי יכול לספק לך את השירותים הבסיסיים יחד עם שירותי פרסום, דבר שיש לו השפעה על עלות, איכות ומהירות הביצוע. אגב, גם כאן אין מה לחשוב משותף אינטרנטי. אתרי דפוס מקוונים לא נופלים במאום מבתי דפוס מבחינת יחס לקוח מועדף, כמויות עבודה או איכותם.


פרסום עקיף

דרך נפלאה לפרסם את עצמך היא מה שנקרא פרסום עקיף. למשל, ארגון של יום כיף לעובדים וחלוקה של אביזרים עם הדפסי לוגו וסיסמא של העסק שלך. צעד כזה עובד לטובתך משתי סיבות- קודם כל, הסובבים את העובדים שלך (בני משפחה וחברים, אנשים שרואים את הקבוצה הנהנית ועוד) רואים את הלוגו שלך וזוכרים אותו, במיזוג עם פרצופים מחייכים ונהנים- מה שתמיד טוב לעסק. בנוסף, העובדים שלך מפתחים כלפיך נאמנות גדולה יותר. נכון, לא הדפסה על חולצות , הדפסה על כובעים או הדפסת פוסטרים תהפוך את העובדים שלך נאמנים, אבל אין ספק שאותות הכרה כאלה גורמים להם לחוש מושקעים ברמות רבות וזה אכן מעודד את התופעה.


גם מיוחדים

אם טרם שוכנעת שבית דפוס איכותי חייב להיות חלק מרשימת הקשר התמידית שלך, כדאי שתחשוב גם על עיצוב. עיצוב חללי משרדים, בעיקר חדרי המתנה, משפיע עד מאד על האווירה של מקום העבודה שלך- בין אם על עובדיך ובין אם על לקוחותיך הפוטנציאלים. למה להסתפק בתמונות מוכנות אם אפשר לנצל את הספייס לפרסום סמוי? הדפסה על קנבס של חיוך מושלם במשרד של רופא שיניים או שימוש בטכניקות דפוס משי בהדפס תצלום אומנותי של אישה הרה בחדר קבלה של גניקולוג יכולים לעשות עבודה הרבה יותר טובה בהרגעת הלקוח שלך שהוא הגיע אל הידיים הנכונות- מכל תמונת אומן אחרת.

כרטיסי ביקור

שלום, אפשר לקבל את כרטיס הביקור שלכם? אם אתם שומעים את השאלה הזו הרבה כנראה שאתם מאוד טובים במה שאתם עושים, כי מישהו מאוד התרשם מכם. אם יש תשובה ממש לא נכונה לשאלה זו היא: אין לי או אין עלי כרטיס ביקור. כל מה שרציתם לדעת על הדפסת כרטיסי ביקור.


למה בכלל צריך כרטיס ביקור?

כרטיס ביקור הוא למעשה הדרך הקצרה והנוחה להשאיר למישהו את פרטי ההתקשרות שלכם. כרטיס הביקור צריך להגיד מי אתם, במה אתם עוסקים ואיפה ניתן ליצור אתכם קשר. על כל השאלות הללו אפשר לענות בפעולה אחת פשוטה והיא מתן כרטיסי ביקור.

בעידן הדיגיטאלי מקובל לחשוב כי אין מקום לכרטיסי ביקור. אין ספק כי מדובר בטעות. אנחנו עדין רגילים להסתובב עם תיקים וארנקים ולאסוף כרטיסי ביקור. מסתבר שלכרטיס המודפס יש נוכחות. ברגע שאתם נותנים למישהו כרטיס ביקור קחו בחשבון שאתם נכנסים לתודעה שלו.

אין ספק שבין שמירת מספר בזיכרון הטלפון הסלולארי לבין החלפת כרטיסי ביקור, הכרטיס לוקח ובענק! לכן לא רק חשוב שיהיה לכם כרטיס ביקור, אלא שכרטיס הביקור שלכם יהיה בולט, פשוט ומקורי ובאמת יעיד עליכם ועל העסק או התפקיד שלכם.


מה כרטיס הביקור אומר עליכם?

לא תאמינו, כרטיס הביקור אומר עליכם הרבה מעבר מי אתם, מה התפקיד שלכם ואיך ניתן ליצור אתכם קשר. כרטיס ביקור מעוצב יגרום ללקוח לפנות אליכם מהר יותר. קחו בחשבון כי במהלך היום אוספים הלקוחות הפוטנציאליים שלכם לא מעט כרטיסי ביקור, וכן, יש להם גם כרטיסי ביקור של המתחרים שלכם.

אנחנו חיים בתחרות, וגם כרטיסי ביקור הם כלי חשוב מאוד בתחרות הזו ואם תשחקו על פי כללי המשחק, כרטיסי הביקור שלכם יעזרו לכם לנצח ובגדול. מה שחשוב הוא לחשוב באופן פרקטי ומחוץ לקופסא.


איך מעצבים כרטיס ביקור?

עיצוב כרטיס ביקור הוא אינו עניין של מה בכך. כשאתם מדפיסים כרטיס ביקור חשוב שתקבלו מספר אפשרויות עיצוב ממעצב גרפי. כדאי שהמעצב יכיר את השפה העיצובית של העסק שלכם, אם כי אין חובה בכך.
לפני הדפסת כרטיס ביקור יש לקחת בחשבון את הדברים הבאים:


1. צבע הכרטיס: לצבע שתבחרו יש משמעות רבה מאוד. ככל שתבחרו כרטיס ביקור בולט יותר, כך תבלטו יותר בין אוסף הכרטיסים של הלקוחות שלכם. קחו בחשבון שלא מעט עסקים בוחרים להדפיס על רקע לבן, הנה קיבלתם טיפ קטן שיעזור לכם להצליח בענק! יחד עם זאת כדאי להימנע מצבעים צועקים מדי. בחירת הצבע של הכרטיס צריכה להתאים אליכם, אל אופי העסק שלכם ובעיקר אל צבעי המיתוג שבחרתם לכם.


2. טקסטורה: רבים נוטים להדפיס את כרטיס הביקור על נייר עבה. כיום יש אפשרויות הדפסה רבות כמו: הדפסה על נייר כרום, הדפסה בגימור מבריק, הדפסה בגימור מט ואפילו הדפסה על נייר שקוף או נייר חלבי. אתם תחליטו מהו המרקם של כרטיס הביקור שלכם, רק קחו בחשבון שהפרקטיקה חשובה לא פחות. שימו לב שההדפסה נשמרת גם אם מכניסים את כרטיס הביקור בארנק ושהיא חלילה לא מסירה צבע. כמו כן חשוב לזכור כי אנשים אוהבים לכתוב תזכורות על כרטיסי הביקור וזה גם שיקול בבחירת הטקסטורה של הכרטיס.


3. גודל הכרטיס: הדפסת הכרטיס מתבצעת בגודל סטנדרטי. גם כאן תוכלו לחשוב מחוץ לקופסא, אך חשוב לזכור שמי שלוקח מכם את הכרטיס הוא הלקוח. אם כרטיס הביקור שלכם יהיה גדול מדי, לא יהיה אפשר להכניס אותו אל ארנק כרטיסי הביקור והוא פשוט ילך לאיבוד.

כמה כרטיסי ביקור כדאי להדפיס?

כמה שיותר, ככל שתפיצו יותר כרטיסי ביקור כך הסיכוי שלקוחות חדשים יגיעו אליכם יגדל.


כמה עולה כרטיסי ביקור?

סוג כרטיס ביקור, כמות וטווחי מחירים

1,000 כרטיסי ביקור (חד צדדי, לא צבעוני) – 100-150 ש"ח
1,000 כרטיסי ביקור (דו צדדי + צבעוני) – 180-200 ש"ח
2,000 כרטיסי ביקור (דו צדדי + צבעוני + לימינציה) – 200-250 ש"ח
5,000 כרטיסי ביקור (דו צדדי + צבעוני + לימינציה) – 350-400 ש"ח
1,000 כרטיסי ביקור (חד צדדי + צבעוני) – 100-150 ש"ח
2,000 כרטיסי ביקור (חד צדדי + צבעוני) – 150-180 ש"ח
5,000 כרטיסי ביקור (חד צדדי + צבעוני + לימינציה) – 250-350 ש"ח


שקיות בד

לאחר עשרות שנים של שימוש בשקיות ניילון ביחד עם כל קנייה, הבין העולם המפותח, התעשייתי והקפיטליסטי, כי אנחנו יוצרים בעיה לטווח ארוך על פני כדור הארץ, וכי יש צורך לשנות את פני הדברים, ולצמצם בצורה ניכרת את השימוש בשקיות פלסטיק וניילון, שהן בלתי מתכלות ומזהמות את כדור הארץ.


השלב הראשון היה מעבר או יותר נכון חזרה, לשימוש בשקיות הנייר החומות הזכורות מהעבר. ובהמשך, התחילו לעבור לשימוש באותן שקיות בד חדשניות. בהתחלה המשתמשים בהן היו בודדים, אבל היום אפשר לראות יותר ויותר אנשים אשר מגיעים לקניות בסופר עם מספר שקיות בד. לשימוש בשקיות הבד יש כמה וכמה יתרונות.


יתרונותיהן של שקיות בד

• שקיות הבד הן ידידותיות לסביבה, בשל הוויתור על שקיות הניילון.

• השימוש בהן הוא שימוש רב פעמי, אפשר לשטוף ולכבס אותן, ולהשתמש בהן שוב ושוב.

• שקיות הבד חזקות יותר והן לא נקרעות, אחרי שימוש בודד, בדומה לשקיות ניילון רבות.

• שקיות בד נוחות מאוד לנשיאה. אפשר לייצר שקיות בד בגדלים שונים ובמגוון דוגמאות של נשיאה: ידיות ארוכות לנשיאה על הכתף, ידיות קצרות ועוד.

• השימוש בשקיות בד מעביר מסר על ידי מי שנותן אותן, ועל ידי מי שעושה בהן שימוש יום יומי שהדאגה לכדור הארץ היא חלק מתפיסת עולמו.


הדפסה על שקיות בד

אחד היתרונות של שקיות הבד הוא עצם היותן כלי פירסומי ושיווקי ממדרגה ראשונה. הדפסת לוגו של חברה באופן מובלט על השקית, חושפת את החברה לעיניים רבות, בכל פעם שלקוחות משתמשים בשקית, נושאים בהם פריטים, גם זמן רב לאחר שקנו את המוצר ששמו מתנוסס על השקית, וזאת, מבלי לשלם על שטח פירסום.


היום, בעידן הדפוס התעשייתי הדיגיטלי, קל, נוח, ולא יקר, להזמין מספר גדול מאוד של שקיות בד עם לוגו של החברה, ואפילו במספר צבעים, ולחלק את השקיות בכל קנייה. ההדפסה מתבצעת במהירות ובאיכות טובה ביותר. חנויות אופנה רבות משתמשות בשקיות בד למסירת הקנייה ללקוחה. בכנסים ואירוע השקה – חברות רבות מחלקות חומר פירסומי ודוגמיות בשקיות בד ועוד.


כמה עולה שקיות בד?

סוג שקית בד, כמות וטווחי מחירים

שקית בד ללא הדפסה – 5-10 ש"ח (מחיר ליחידה)
שקית בד כולל הדפסה – מחיר תלוי מורכבות עיצוב
שקית מנייר ממוחזר – 1-2 ש"ח (מחיר ליחידה)


טיפים עבור הדפסת לוחות שנה

לרגל חתונת הזהב של הורי, החלטנו להפתיע אותם בלוח שנה ייחודי: לוח עד שכלל את כל תאריכי ימי ההולדת וימי הנישואין של כל בני המשפחה: הילדים והנכדים, כולל תמונה של כל אחד מיום הולדתו, ותמונה עדכנית. הזמנו לוחות כמספר המשפחות בחמולה שלנו, והשמחה הייתה רבה מאוד. המתנה שמחה כמובן מאוד את הורי המבוגרים, והיא מהווה מזכרת נפלאה לכל אחד מבני המשפחה.


הדפסת לוחות שנה – לשם מה?

לוחות שנה הפכו לכלי שיווקי ופירסומי מהמעלה הראשונה – מצד אחד, ומזכרת אישית – מצד שני. בין שני הקצוות אפשר לעצב ולהזמין לוחות שנה לאין ספור אירועים, בצורות, רעיונות ועיצובים מגוונים. בעידן המודרני, באפשרויות ההדפסה שמציעה לנו הטכנולוגיה שמתפתחת ללא הרף, יש אפשרות לעשות דברים, שאפילו לא ידענו על קיומם, ושנהנה להשתמש בהם.


סוגים שונים של הדפסת לוחות שנה

ניתן להזמין לוחות שנה שולחניים ולוחות שנה לתלייה על קיר, לוחות שנה לפי נושא מסוים, לוחות שמחולקים על פי חודשי השנה העבריים, או על פי חודשי השנה הלועזיים-כלליים. ניתן להזמין הדפסת לוחות שנה אשר בהם שישה דפים: חודשיים בכל דף, לוחות שנה עם שניים-עשר דפים, או לוח שנה בפריסה שנתית.

בעלי עסקים, חברות ביטוח, בנקים ועוד, כבר שנים מנצלים את תחילתה של שנה בכדי להכין לוחות שנה מיוחדים ומעניינים לחלוקה ללקוחות, כך שהלקוח יראה את שם החברה או הבנק מול עיניו כמעט בכל יום. היום, עם הטכנולוגיות החדשות אפשרית הדפסת לוחות שנה בכמויות קטנות יותר, לחלוקה על פי הצורך.


רעיונות ללוחות שנה

באחד מבתי הספר באזורנו חולק לוח שנה עם מידע על בית הספר לכל התלמידים בתחילת השנה, והוא ליווה את כל בתי האב של בית הספר באותה שנה. זוג צעיר, שהתחתן בספטמבר חילק לאורחיו כתודה על ההשתתפות באירוע שלו – לוח שנה אשר ליווה את האורחים בזיכרונות על אותה חתונה לאורך כל השנה.


אפשר להשתמש בתבניות ללוחות שנה שמציעים בתי הדפוס הרבים הפרוסים בכל הארץ, ואפשר לעצב לוח אישי בעזרת תוכנות אשר מוצעות באתרים רבים באינטרנט.


כמה עולה לוחות שנה?

סוג לוח שנה, כמות וטווחי מחירים

הדפסת לוח שנה אישי רגיל – 120-160 ש"ח
הדפסת לוח שנה אישי עם מגנט בגודל 15X21  – מחיר ליחידה: 70-90 ש"ח
הדפסת לוח שנה 12 חודשים – מחיר ליחידה: 150-180 ש"ח
הדפסת לוח שנה 12 תמונות בגודל 10X15 – מחיר ליחידה: 100-150 ש"ח
הדפסת לוח שנה שולחני – מחיר ליחידה: 35-70 ש"ח
הדפסת לוח שנה עומד A3 – מחיר ליחידה: 140-170 ש"ח
הדפסת לוח שנה שוכב A4 – מחיר ליחידה: 100-140 ש"ח
הדפסת לוח שנה A5 כולל מגנט – מחיר ליחידה: 50-70 ש"ח


הדפסת מגנטים – אפשרויות אין סופיות

כשבני הצעיר התחתן, רצינו להפתיע את האורחים במגנטים עליהם נכתוב את המסר של: 'תודה על השתתפותכם באירוע שלנו'. מצאנו בית דפוס אחד באיזור התעשייה של ראשון לציון, אליו נסענו, ובחרנו דוגמא מתוך חמש האפשרויות שהוא הציע. לפני חודש השתתפנו בחתונה של קרוב משפחה, את התמונות שצילמו אותנו בכניסה, ראינו מודפסות על מגנט עוד לפני שחילקו את המנה הראשונה, וקיבלנו אותן עם הכיתוב: 'מזכרת מהחתונה של גל ושירי'. אכן, תוך פחות מעשור חלה התקדמות עצומה בטכנולוגיה המאפשרת הדפסת מגנטים.


הדפסת מגנטים – לשם מה?

הדפסת מגנטים ידועה כאחת משיטות הפירסום היעילה ביותר. אין בית בישראל אליו תיכנסו – ולא תמצאו בו, בעיקר על המקרר, מגנטים המפרסמים את הפיצריה האהובה, או שמו של אינסטלטור למקרי חירום.
המגנטים המצופים בציפוי למינציה, נשמרים לטווח ארוך, ולכן, כדאי כל כך להפיץ אותם עד כמה שאפשר יותר. ניתן היום להדפיס על מגנטים, בעלות לא יקרה מגוון גדול מאוד של מוצרים, המשמשים אותנו לאורך זמן רב, ומזכירים לנו את המפרסם בכל רגע נתון. כמו כן אפשר להזמין הדפסת מגנטים אישים ומשפחתיים לכל צורך.


הדפסת מגנטים – טכנולוגיה עכשווית

מכונות הדפוס התעשייתיות, החדשניות מאפשרות היום להדפיס מגנטים המעוצבים בדרכים מקוריות עם גרפיקה מושכת את העין, ובחיתוכים מעניינים ומקוריים. ההדפסה יכולה להיות של אלפי מגנטים זהים, או של תמונה אחת בודדת, וכל זאת בעלות סבירה, השווה לכל כיס.

יש מגוון גדול של רעיונות של מוצרים עם הדפסת מגנטים אותם אפשר להזמין: סימניה מגנטית, שהיא תמיד שימושים עבור מי שקורא ספרים, מסגרת מגנטית לתמונה – היא יכולה להיתלות בלי מסמרים, תפסנים וקליפים מגנטים, לוחות מגנטים מחיקים – שולחניים, או לתליה, תמונות של ילדים, לוחות שנה, דפי תיזכורת ניתלשים, פאזלים ומשחקי דרך בכדי להעסיק את הילדים בנסיעות ארוכות בטיולים, מבלי שיהיה חשש שהמשחק ייפול ועוד.

אפשר להשתמש במשטחים שונים ומגוונים עבור מגנטים: דלת המקרר, הצד הפנימי של דלת הכניסה לבית (פלדלת, ולא דלת עץ כמובן), משקופים, משטחים שונים בחדרי המגורים ועוד.


כמה עולה מגנטים?

סוג מגנט, כמות וטווחי מחירים
100 מגנטים בגודל 5*5 – 100-120 ש"ח
250 מגנטים בגודל 5*5 – 150-170 ש"ח
100 מגנטים בגודל 5*7 – 120-140 ש"ח
250 מגנטים בגודל 5*7 – 170-190 ש"ח
100 מגנטים בגודל 9*10 – 210-230 ש"ח
250 מגנטים בגודל 9*10 – 330-350 ש"ח


הדפסת מדבקות ותוויות

כמו הרבה מאוד דברים בחיים, גם מדבקות ותוויות אפשר להדפיס לבד בבית, ואפשר להזמין בבית דפוס.
תוכנת WORD וכל מדפסת ביתית, יאפשרו לכם להפיק ולהדפיס מדבקות באופן עצמאי. יחד עם זאת, אם אתם מעוניינים בהדפסה משודרגת ואיכותית יותר, כדאי לכם לפנות אל בית דפוס מקצועני לשם הדפסת מדבקות ותוויות ברמה גבוהה יותר.

הצורך של הדפסת מדבקות ותוויות מדבקות הפכו היום לאחד מכלי הפרסום האפקטיביים ביותר, בעלות לא גבוהה באופן יחסי, אפשר להדפיס במהירות רבה מאות אלפי מדבקות, ואלה תהינה מול עיניהם של לקוחות פוטנציאליים במקומות רבים, כך שלא יוכלו להתעלם מהן.
הדפסת מדבקות ותוויות מקובלת מאוד גם בקמפיינים של בחירות. התפתחות הטכנולוגיה הביאה לנו מכונות דפוס תעשייתיות, אשר מאפשרות הדפסות מסוגים שונים. אפשר להזמין הדפסה של מדבקות בכל גודל שעולה על הדעת, החל ממדבקות קטנות ביותר עד מדבקות בגודל של גיליון נייר, ואף יותר.

טכניקות שונות של הדפסה יש אפשרות להזמין מבתי דפוס מקצועיים הדפסת מדבקות ותוויות אשר נעשות בטכניקות שונות:

אחת הטכניקות היא דפוס משי או יותר נכון לומר היום דפוס רשת, דפוס המאפשר הדפסת אלפי מדבקות, כאשר העלות העיקרית היא הכנת הרשת, ועלות ההדפסה זניחה באופן יחסי. היתרון הגדול בטכניקה זו היא שיכבת הצבע העבה, עד פי עשרה מאשר בהדפסות אחרות, מה שמאפשר עמידות גדולה יותר למדבקות בכל תנאיי מזג האוויר.

אפשרות אחרת היא הדפסה דיגיטלית, אשר זולה יותר באופן משמעותי, ולכן עדיפה במקרה של הדפסה בכמות קטנה יותר. הדפסה דיגיטלית מאפשרת הדפסת מדבקות בגדלים הרבה יותר גדולים – עד רוחב של מכונת ההדפסה, ובנוסף, מאפשרת גם חיתוך של המדבקות בצורות שונות, מיד לאחר ההדפסה.

אנחנו רואים לאחרונה יותר ויותר מדבקות על חלונות של רכבים מסחריים, אוטובוסים, וגם על חלונות ראווה של בתי עסק שונים. מדובר במדבקות רשת. למדבקות אלה יתרונות נוספים, מעבר לחשיפה פרסומית חינמית, גדולה ואינטנסיבית: היא מגינה על המקום מפני אפשרות של הצצה פנימה, חוסמת חלק מקרני השמש, ויחד עם זאת לא מפריעה את ההתבוננות כלפי חוץ.

כמה עולה מדבקות ותוויות?

מחירון הדפסת מדבקות

250 מדבקות – גודל 5×8 – 130-150 ש"ח
1,000 מדבקות – גודל 5×8 – 200-250 ש"ח
2,000 מדבקות – גודל 5×8 – 250-300 ש"ח
100 מדבקות נייר – גודל 5×9 – 70-90 ש"ח
250 מדבקות נייר – גודל 5×9 – 90-110 ש"ח
500 מדבקות נייר – גודל 5×9 – 110-130 ש"ח

 

טיפים עבור הזמנות לחתונה

מחיר הזמנה לחתונה: הזמנות לחתונה יכולות לעלות שקל אחד בלבד ליחידה, ולהגיע עד עשרות שקלים להזמנה. הגדירו את מסגרת התקציב, ופעלו לפיה.

ההזמנה אמנם חשובה, אך רוב האורחים לא ישמור אותה למזכרת. השקיעו, אך אל תיסחפו!

בדרך כלל נותנים בעלי האולמות מעטפות בחינם, הכוללות גם מפת הגעה. וודאו כי השירות אכן ניתן לכם, וודאו את גודל המעטפה. יש לתכנן את ההזמנה לפי גודל המעטפה, אל תשכחו זאת!

בחרו את ספק ההזמנות לפי המלצות של לקוחות קודמים. אל תתפתו לעסקאות זולות במיוחד.

תכננו את קבלת ההזמנות מספיק זמן מראש. אם האורחים אמורים לקבלן כשלושה שבועות מראש, יש להביא בחשבון את הזמן הדרוש לכם לשם חלוקה של ההזמנות.


הזמנות לחתונה - כדאי לדעת

תכננו היטב את מספר ההזמנות להדפסה. עדיף להישאר עם מעט הזמנות למזכרת, ולא להיתקע עם חוסרים.

עיצוב ההזמנה תלוי רק בכם, אך עליכם להביא בחשבון את קהל המוזמנים. הזמנה לחתונה מתוחכמת על דיסק, למשל, עשויה להוות מכשול עבור מוזמנים מבוגרים מאוד, שאינם מעודכנים טכנולוגית.

גם בהזמנות לחתונה יש אופנות, כמו הזמנה על מגנט או הזמנה עם תמונה. בכל מקרה, זכרו לכלול בהזמנה מספרי טלפונים לאישור הגעה של האורחים.

הזמנות בעיצוב מוכן יעלו פחות בדרך כלל. הביאו בחשבון את התקציב, ואל תחרגו ממנו.


אלבומים מעוצבים - קללת העולם הדיגיטלי

כל סבתא תגיד לכם שהקדמה זה נהדר, רק: "חבל שכבר לא מפתחים תמונות". הקלות המדהימה של צילום המצלמה, הקיימת כיום בכל מכשיר סלולארי כמעט, גורמת לנו להחזיק ברשותנו כמות גדולה של תמונות בהישג יד ללא שנצטרך לפתח אותן. הבעיה מתחילה כאשר רוצים לדפדף עם המשפחה באלבומים או כאשר מסיבה זו או אחרת יש בעיה במכשיר- ואין גיבוי. העניין הוא שהליכה לחנות ופיתוח תמונות הנה חוויה הגוזלת זמן, מה שלנו בעידן המודרני אין ואין רצון לבזבז.


הזמנת אלבום מעוצב

חברות רבות מציעות לנו לעצב אלבומים מעוצבים דרך תוכנות שמורידים אל המחשב מהאינטרנט. כך יש לנו את האפשרות לא רק לפתח תמונות ולגבות אותן על נייר, אלא גם לעצב אותן בדרך בה אנו מעוניינים, דרך המחשב, בקלות ונוחות. בסיום העיצוב שולחים את הקובץ דרך הרשת אל החברה המיועדת וזו מדפיסה אלבומים מעוצבים ושולחת אותם חזרה אליכם. התשלום נעשה באופן נוח, דרך אתרים מאובטחים, בכרטיסי אשראי.


יתרונות בולטים וחסרונות מועטים

קודם כל, מיותר לציין כי אין צורך לקום מהספה בשביל העיצוב. אין צורך להגיע פיזית לחנות לאסוף את התמונות המפותחות או למסור את התמונות הישנות. מובן גם שעיצוב אלבום הנה חוויה מדהימה, יפה בהרבה יותר מאשר אלבום סטנדרטי עם כיסים לתמונות. גם אם אינכם יצירתיים במיוחד, ישנן שבלונות של אלבומים מעוצבים ע"פ נושאים שאפשר להשתמש בהם ורק להכניס את התמונות והטקסטים במקומות הרצויים. כך למשל אפשר להכין אלבום שנה ראשונה לתינוק או תינוקת עם טפטים צבעוניים ומקסימים, עיצוב של הטיול הראשון שלי, אירוע או סתם כזיכרון.


מקצוענים או לא מקצוענים, זאת השאלה

היופי בתוכנות אינטרנט ישירות לעיצוב אלבומים מעוצבים הנו בזה, שבעצם אין שום צורך להיות מעצב גרפי מקצועי או צלם מדופלם כדי לעצב זיכרון יפה למשפחה שלך. התוכנות לרב ידידותיות למשתמש ויש בהם לא מעט כלים לשיפור חדות ואיכות תמונות. המעוניינים לרכוש אלבומים דיגיטליים דרך איש מקצוע בכל זאת ישימו לב כי התשלום הנו גבוה פי שניים או שלוש מאשר בעת הרכישה המקוונת.