בתי קפה

הדרך לזוגיות כבר לא עוברת דרך בתי קפה

נכון, פעם זה היה הרבה יותר מקובל לגשת לבחורה שיושבת לבד באחד מאותם בתי קפה ולשאול אותה "אפשר להצטרף אליך?" ועדיין, גם היום תמצאו רווקים, כאלה איכותיים, של פעם, יושבים וסועדים לבד, לעיתים בתקווה למצוא מישהי בודדה כמוהם, ולפעמים ממש לא- קמים, מכחכחים בגרון וניגשים אל הבחורה שליד. אבל זה נדיר, מאד נדיר. סצנת ההיכרות עברה אל העולם הווירטואלי, אל המחוזות האפלים של הברים ואל הרשתות החברתיות בפלאפון.


זוגיות זו זוגיות

כל דרך כשרה למצוא אהבה, אל תבינו אותי לא נכון, אז אם הצלחת להכיר בחורה דרך צ'ט טלפוני, אתר הכרויות, פייסבוק או אפילו עולם וירטואלי ממש כגון "סקנד-לייפ", יבושם לך. אין פסול באהבה, לא משנה באיזו צורה מצאת אותה. יש מי שיגיד אפילו כי צורות תקשורת כאלה, לא ישירות, הן צורות תקשורת בריאות יותר שכן מערבות קודם כל שיח אמיתי ופתוח (קל יותר להיפתח דרך המחשב או הפלאפון) ופחות משחקי רושם ראשוני.


הישר והטוב

ובכל זאת, הטבע נתן לנו עיניים ואף כדי לחוש בהם את בני הזוג הפוטנציאליים שלנו וסצנת בתי קפה הייתה אידיאלית לכך. אם אדם ניגש לשולחנך בבית קפה זה מרמז על אומץ קודם כל, אבל יכול כמובן ללמד אותך גם דבר או שניים עליו. את רואה מה הזמין לאכול, את הלבוש שלו (שאינו מגונדר לכבודך כבדייט לילי) ויודעת איך האדם נראה בחיי היום יום שלו. גם הריח שלו אמיתי ולא מוסווה בארומת אלכוהול וסיגריות האופיינית כל כך לפאבים. ידוע אגב, שריח גוף הינו אחד המוקדים החשובים למשיכה בינאישית, מסיבות אבולוציוניות מובהקות.


הקדמה

כמו שאי אפשר לחזור לעולם של תקליטים, קסטות, כרכרות וחתונות שידוך- הרי שאי אפשר להחיות את המסורת הרומנטית של בתי קפה במלואה ובספונטניות השמורה רק לה. למרות שחברות מסוימות משתמשות במודל הדומה לבתי קפה בעת ארגון מפגשי רווקים-רווקות וספיד-דייטינג, המודל חסר את הנאיביות והאבירות הכרוכה בניסיון להכיר מישהי או מישהו כך וככל התנהגות לא מקובלת חברתית- היא הולכת ופוחתת עד להכחדה כליל. לפחות התפריט עדיין טעים.