ביטוח ספורטאים

ביטוח ספורטאים - החיים שאחרי המדליה

אנשים שלא עוסקים בספורט או לא עוקבים אחריו באופן קבוע, לא יודעים בד"כ שמדובר במקצוע אכזרי למדי- בעל פיקים גבוהים במקרה ומצליחים ונפילות מהירות. רובם המכריע של תחומי הספורט, בעיקר משחקי הכדור הפופולאריים, מאכלסים שחקנים צעירים והפרישה מוקדמת למדי. גם אם תמצאו שחקן כדורגל בן 30 או 30 וקצת, הרי שהוא היוצא מן הכלל ונחשב לזקן במגרש. אז מה עושים הלאה?


קריירה שנייה

כאשר אדם בגיל 30 נחשב לזקן במקצועו, אך תוחלת החיים מגיעה כיום כבר לפי שלוש מגיל זה- אפשר לאומר שמדובר על בעיה לא קלה. על מנת להתגבר על בעיה זו, מנסים לשמור את המקצועות הנלווים של הספורטאים לספורטאים לשעבר- כך למשל שדרני רדיו וטלוויזיה העוסקים בספורט ומאמנים הנם שחקים לשעבר. אבל זה לא מספיק כמובן. שחקנים רבים מגלים אחריות ודואגים לעתיד שלהם היום, בדומה לדוגמנית שיודעת כי היופי שלה לא תמיד יעמוד לצידה- עליהם לדאוג ליום שאחרי.


הדרך הנכונה

אז אם אתם הורים לאתלט צעיר, הנה כמה דברים שכדאי שתעודדו את היקיר שלכם אליו. קודם כל, ביטוח ספורטאים הינו חובה. מדובר על ביטוח הכולל בעצמו רכיב של אובדן כושר עבודה המותאם לשחקנים ואתלטים של מקצועות הספורט השונים. רב הספורטאים לא פורשים סתם כך אלא בעקבות נכות, קלה או קשה, שנגרמת להם מנזקי הספורט במהלך השנים. חשוב להתאים את פוליסת ביטוח ספורטאים שלכם לטיב הספורט אותו משחקים- ולטיב הסיכונים הכרוכים בו.


היום שאחרי היום

למרות שדאגתם לביטוח, אסור להישען עליו כתווך כלכלי גדול מדי. גם אם האתלט שלכם הצליח מאד וביטח עצמו בסכומים גבוהים, עדיין להיות מובטל בגיל צעיר כל כך ובמיוחד עבור ספורטאים, הידועים כתחרותיים ובעלי מוטיבציה גבוהה- הינו דבר קשה. לכן, חשוב להשקיע בעתיד. חלק ילכו ללמוד, אחרים אולי יקימו עסק. לא חסרות דוגמאות של שחקני כדורגל או כדורסל לשעבר שפתחו קווי אופנה, מסעדות או בתי עסק אחרים והצליחו בכך לא רע. רק חשוב שתרכשו את ההשכלה המתאימה או את האנשים עם ההשכלה המתאימה כדי שהעסק שלכם יצליח.