ביטוח ילדים

אבא אחראי - עם ביטוח למשפחה

בעידן המודרני, שלב ההתבגרות אולם מתחיל יותר ויותר מוקדם, אבל הוא גם נמשך יותר ויותר זמן. מחקרים מסוימים בפסיכולוגיה טוענים כי גיל ההתבגרות אצל הגבר נפרס עד גיל 35 ואילו אצל האישה עד גיל 30. אישית, אני מאמינה שאנחנו מפסיקים להיות ילדים רק כאשר אנחנו מביאים ילדים משלנו. פתאום, סדר העדיפויות משתנה, אתה חושב פעמיים לפני שאתה מבזבז, מתחיל לאכול ולבשל בריא יותר ובאופן כללי- לנהל אורח חיים נכון יותר.


הורה אחראי

אז מה הופך את ההורים להורים? מה מבדיל בניהם לבין הילדים? היכולת לחשוב קדימה. היכולת לדעת לקוות לטוב ביותר אבל להתכונן לגרוע ביותר. זה קורה בד"כ במפתיע- אתה מסתכל על הילד שלך ומתחיל לשאול את עצמך- מה יקרה אם מחר תחצה את הכביש לא נכון ותדרס? מה יקרה עם המשפחה שלך, עם הילדים שלך? דברים שחייבים לחשוב עליהם, בהחלט.


להתכסות היום

הביטוח נולד בדיוק ממחשבה זו - לשלם היום מעט, כדי שבמקרה הצורך תקבל כמה שצריך. כאשר מדובר על הבית, הרי ברור שישנם לא מעט סוגים של ביטוח למשפחה שעליך לשקול. חשוב לציין כי ביטוח נועד לאנשים שאין להם כסף, שהרי אם היה להם מיליונים- לא היו צריכים ביטוחים. אבל משלל הפוליסות שיכולות ומבטיחות להגן על המשפחה שלך, כדאי לבחור את סוגי ביטוח למשפחה שאתה חייב.


סדר החשיבות

ברגע שהפכת להורה, חשוב שתעשה כמה ביטוחים: קודם כל, ביטוח למשפחה חייב לכלול ביטוח חיים עבור שני ההורים, אפילו בסכום קטן. כך תוודא שהילדים שלך לא יישארו ללא דבר אם יקרה אסון. על אותו תקן כדאי לבטח את הדירה. חשוב מאד שתצטייד עוד בגיל צעיר בביטוח סיעודי, אובדן כושר עבודה וביטוח בריאות משלים. למה? תאר לעצמך מה יקרה לך ולמשפחה שלך ללא עבודה, בנכות קשה שלך או של בת זוגתך או בעת מחלה נוראית.


15 דקות התהילה

לעיתים מזומנות למדי שומעים או קוראים על אדם כזה או אחר המנסה לגייס תרומות בשביל השתלה או ניתוח, לפעמים מדובר ממש על תינוקות- אל תכנסו לסטטיסטיקה הזו. ביטוח בריאות למשפחתך וילדיך מינקות. חובה. 

 

ביטוח ילדים בעולם של משחקים

ישנם מקצועות, בהם התחרות מתחילה בגיל רך עד מאד. מקצועות בהם תחרויות לילדים הופכות למשהו מקצועי לפחות כמו תחרויות מבוגרים ולא רק "עוד תחרות נוער-וילד" בנושא זה או אחר. כך לדוגמא אומנויות במה השונות, אומנויות הלחימה ושלל סגנונות הספורט יכולים להביא ילד צעיר, אפילו כבן 8, להגיע למצבים ומקומות אליהם ילדים בגילו בד"כ לא מגיעים.


משחק מקצועי, סיכון מקצועי

נכון הדבר שכל ילד מועד לתאונות ואפילו שרב התאונות הקטלניות קורות בבית, עדיין לא מיותר לדאוג כאשר הילד שלכם משתתף בתחרויות ספורט מקצועיות. את הרגל הוא יכול לשבור גם במשחק כדורגל חובבני עם החברים בגינה, אבל הסיכוי שזה יקרה אם הוא מתאמן 3 פעמים בשבוע ומשחק כל שבת שנייה מול קבוצת נבחרת אחרת- יגדל באופן משמעותי. הספורט, על כל הדברים הטובים שהוא מביא לחיים, מביא גם לא מעט נזקים, תלוי כמובן בסוג הספורט.


סוג הספורט ודרך ההתגוננות

בהנחה והילד שלך לא בחר בשחייה, הנחשב לאחד מאותם ענפי ספורט שמזיקים הכי פחות, אלא במשהו אקטיבי וחברתי יותר נוסח משחקי הכדור הפופולאריים (כדורסל, כדורגל, כדורעף וכו'), אומנויות הלחימה (ג'ודו, קרטה, קפוארה ואפילו קרב מגע) או ספורט מכשירים כגון רכיבה על אופניים או סוס - הרי שהוא מסכן את גופו בפגיעות שעלולות להשפיע על כל חיו. לשם התמודדות עם הפגיעות השונות, כדאי וחשוב לבטח אותו ע"י ביטוח ילדים לספורטאים- המיועד לעזור להורים להתמודד כלכלית עם פגיעות התחביב שלו.


כל אחד והאהבה שלו

אכן יש מקרים בהם ילד נפצע קשה והדבר משפיע עליו לכל חיו, אבל אל להורה למנוע מילדו את ההנאות הרבות שבפעילות הגופנית ובתחרותיות בגילאים הצעירים בגלל החשש. עם זאת, כדאי להתכונן למקרה הקשה ע"י ביטוח ילדים מותאם, אפילו אם מדובר בסיכוי של אחד לכמה מאות ילדים - שהרי ברגע האמת, לא תרצו ששיקול כלכלי יהיה השיקול שלכם לגבי ביצוע ניתוח זה או אחר כדי לעזור לילדיכם. למרות שרב הסיכויים כי לא שמעתם על ביטוחים כאלה עד היום, הרי שישנם לא מעט הצעות מהחברות השונות ועליכם לבחור את ביטוח ילדים המתאים עבורכם.