נאמנות עובדים

נאמנות עובדים -  לעובדים נאמנים

למרות מה שכולם מספרים- פעם לא היה טוב יותר, לפחות לא מבחינת הגניבה. תמיד אפשר היה למצוא עובד המועל בכספים, גונב ציוד או מזלזל בתפקידו ופוגע ע"י כך במוניטין של החברה, ולעיתים קרובות למדי- לא מדובר בעובד בודד. מחקרים מראים כי מקומות עבודה בהם נהוגה תרבות של זלזול וחוסר נאמנות תעודד עובדים רבים לעבודה כזו- החל ממנהלים ומטה. אז איך מונעים מהעסק שלך להיות בעל תרבות כזו? פשוט מאד, ע"י אידיאולוגיה.


שכר ועונש

עובדים, מהיותם בני אדם, מפתחים נאמנות בדומה לכל תהליך של לימוד: ע"י שכר ועונש. נראה כי ענישה ע"י קנסות, נזיפות בכתב ובע"פ ופיטורין של עובדים שסרחו, מעלה את הסיכויים שלך ליצור תרבות של עבודה מקצועית, נאמנה ואיכותית. עם זאת, נראה כי החלק המרכזי של החינוך בנוגע ליצורי האנוש אינו העונש, אלה השכר דווקא- תגמול עובדים נאמנים ע"י שבחים בע"פ ובכתב, אותות הצטיינות, תגמולים נלווים (כגון כרטיסים למסעדה או לצימר) ובונוסים הופך את העובד שלך לנאמן לך אישית, בגלל שהוא מרגיש מוערך יותר ומעריך את מקום העבודה יותר בחזרה.


בעל מקצוע

במידה ואינך חש כי תרבות העבודה בעסק שלך כמות שהייתה רוצה שתהיה- ישנה כמובן האפשרות לפנות ליועץ ארגוני. זהו בעל מקצוע שיכול להמליץ לך על צעדים לשיפור התעסוקה והתפוקה של המשרדים או המפעלים שלך, כדי להוביל אותך למקום רצוי מבחינתך תרבות העובדים שלך.


על כל מקרה

איך שלא יהיה, כמו שאמרנו, תמיד יהיה תפוח אחד רקוב לפחות בסל שלך ולפעמים אותו תפוח יכול לעשות הרבה מאד נזק. כדי למנוע ממנו את היכולת להזיק באופן קריטי לחברה שלך, כדאי לדאוג מבעוד מועד לביטוח נאמנות עובדים מחברת ביטוח איכותית. נאמנות עובדים הינו ביטוח שמקנה לך הגנה במקרה של מעילה ע"י אחד העובדים שלך- הן מבחינת הלקוחות והן מבחינת הספקים. מה שביטוח נאמנות עובדים לא יצליח לעשות במקרה של מעילה גדולה הוא להציל את המוניטין שלך- לכן, חשוב מאד לפתוח עיניים ולבנות מערכי פיקוח על העובדים שלך, כמה שלא תסמוך עליהם בעיניים עצומות.