ביטוח קבלנים

ביטוח קבלנים - הדרך למעלה

החלטת למרות הדעה הרווחת, שאתה דווקא אוהב לעבוד עם הידיים, שאתה רוצה לבנות את הנוחות ואיכות החיים של הדור הבא ולא לשבת מאחורי שולחן במשרד מפואר. מה גם, שאתה לא אחד שיכול לסבול בוס מעל הראש והחלטת לפתוח עסק קבלנות לשיפוץ ובנייה- משלך. אחרי כל האישורים והבירוקרטיה, אחרי פרסום קל ולקוחות- יש עוד כמה דברים שאסור לך לשכוח.


ריכוך הנפילה

יזם טוב מקווה לטוב, מנצל הזדמנויות ויודע להכין את עצמו ואת העסק שלו דווקא לרע. לכן, חשוב מאד שתדע כי ישנם ביטוחים חשובים שעליך לרכוש ולהכניס למאזן התקציבי, לפני שאתה מתחיל את הפעילות השוטפת של העסק שלך. פתחת חשבון עסקי והפרדת אותו מנכסיך, ביטחת את כל העובדים שלך לפי חוק ועכשיו כל שנותר הוא לעשות ביטוח קבלנים ואתה יכול לצאת לדרך. אז מה זה ביטוח קבלנים?


הכל מהכל

באופן כללי ניתן לאומר שביטוח לקבלנים מאגד בתוכו את כל הדברים שאתה צריך להתגונן בפניהם. כשאתה נכנס לדירה של לקוח כדי להתחיל שיפוץ, יש סיכוי שיקרו דברים שאתה לא יכול לדעת עליהם- גם אם תהיה בעל המקצוע הטוב בעולם: נזק לדירה, נזק לרכוש, גניבות ונזק לצד ג'. כל אלה יכולים להיות סעיפים של כיסוים בפוליסת ביטוח קבלנים שלך, בתנאי שתרכוש אותם כמובן. ישנה אפשרות גם להכניס סעיפים של ביטוחי עובדים בתוך פוליסת הביטוח לקבלנים, אבל זה נהוג פחות כיוון שהעובדים מוגנים בד"כ בפוליסות הפנסיה והמנהלים שלהם.


לי זה לא יקרה

יש שיגידו שאם אתה משתמש בחומרים איכותיים ואנשי מקצוע טובים, אין שום סיבה שיקרו לך תאונות. אם תשאלו אותי מדובר בשטויות במיץ, אחרי הכל- תאונות כמו תאונות- אי אפשר לצפות אותן במאה אחוז. מובן שאין הדבר אומר שעליך לזלזל בהוראות בטיחות או במקצוענות ומקצועיות. אבל תאונות קורות. ידעתם שמטבע שנופל מקומה עשירית יכול לגרום למוות אם נפל לאדם על הראש? מה עם אבן קטנטנה שניתקה מהאשפה שניסית לזרוק אל תוך השרוול? ואיך אפשר לצפות את צירוף המקרים הזה- שהאבן תנותק, שבדיוק אז יעבור אדם מתחת לשרוול? אי אפשר.