ביטוח רכוש

רכוש לך ביטוח רכוש

עוד ביום בו נולד רעיון הביטוח, הבין האדם כי עליו לשמור על מה שיש לו היום בעזרת בטחונות למחר. העולם הינו הפכפך ולכן, עלינו לדאוג לבטח עצמנו בעזרת ביטוח רכוש מתאים. שאם לא כן, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו במצב בעייתי- ללא דבר. ככל שעולה גילנו, כך חשובה יותר פוליסת הביטוח שלנו, שכן להתחיל מחדש נהיה קשה יותר משנה לשנה. לזוג צעיר בני שלושים יש יכולות להרים עצמם מהבוץ גם אם יאבדו את כל רכושם, למרות שזה יהיה קשה מאד, מה שאי אפשר כמעט לעשות בגיל שישים או שבעים.


מהו רכוש?

חברות הביטוח לא מבטחות כל דבר. מבין שלל הרכוש אותו אפשר לבטח נמנים כמה פופולאריים, אם כי ישנם ביטוחים לפרטי רכוש נוספים בעזרת ביטוח רכוש מתאים. כך למשל ברור לכל כי יש צורך לבטח דירה, מכונית, אופנוע או אפילו כלי שיט שיש ברשותך, בעיקר אם הם משמשים גם לעבודה- אבל לא רבים יודעים שניתן לבטח גם תכשיטים, מכשירי חשמל משמעותיים ואפילו מערכות סולאריות.


חברת הביטוח

בעת בחירת חברת הביטוח איתה תרצה לעבוד חשוב שלא תלך על הזול ביותר בלבד. פרמיה זולה היא רק מחצית הדרך- שהרי מה טוב בחברת ביטוח שגובה ממך מעט כל חודש, אך אתה לא רואה שקל מהכספים המגיעים לך בעת הצורך? או חברה שלא עונה לשיחות שלך, מתגאה בשירות לקוחות רע או בזלזול בלקוחותיה? שום דבר. בד"כ בעת איבוד רכוש מדובר במכה נפשית לא קלה, הדבר האחרון שתרצה בזמן רגיש כזה הוא חומות בירוקרטיות גבוהות וקשות של החברה שאמורה לעזור לך.


לעניים כמו לעשירים

מובן שהעשיר יש לו יותר לאבד, אבל דווקא האדם הממוצע או הצנוע יותר בהכנסותיו, הוא שצריך להיות הראשון לבטח את רכושו. זאת בגלל שלאדם העשיר, יש בד"כ עתודות ויכולת התאוששות גבוהה יותר מאשר זה שיש לו מעט. אדם עשיר ירד לרמת חיים נמוכה יותר אולי בעקבות איבוד רכוש, אבל לרב לא יתדרדר לרחוב. אצל האדם העני- הדרך להגיע למחסור כל בלא ביטוח רכוש היא קצרה יותר.