ביטוח נסיעות לחול

ביטוח נסיעות לחו"ל

נוסע לחו"ל? לא, זה לא חשוב אם הנסיעה היא ל-24 שעות בלבד או לחודשיים שלמים. לא משנה אם אתה נוסע למדינה בה שירותי הרפואה מתקדמים או ממש לא ואפילו לא משנה אם תקבל טיפול חינם בתור תייר או לא. עדיין- כל נסיעה מחייבת מאתנו להיות זהירים קצת יותר ולדאוג לכסות עצמנו עם ביטוח נסיעות לחו"ל שמתאים לצרכינו- ולצורכי משפחתנו.


על מה ולמה?

אז מה זה בעצם ביטוח נסיעות לחו"ל? באופן כללי מדובר בביטוח- כמובן. יחסית לביטוחים האחרים, לא מדובר בביטוח זול, שכן בד"כ הינו זמני ומשרת אותנו רק למשך זמן השהות שלנו הרחק ממדינתנו. הביטוח מכסה את המטייל והתייר במקרים בהם יש צורך בטיפול רפואי- במדינה המארחת או בחזרה במדינת ישראל. לדוגמא: אם נפצעת בתאונת דרכים, ביטוח נסיעות לחו"ל טוב יכול לכסות את שכר הרופא שלך, את ההטסה שלך ארצה ואפילו את אובדן הכסף בגין קיצור החופשה שלך. הכל תלוי בפוליסה כמובן.


קצר או ארוך

במסורת הארוכה של ביטוחים למטיילים, נהוג היה בתחילה כי רק היוצאים למדינות לא מפותחות או היוצאים לתקופה ארוכה מאד היו מבטחים את עצמם. היום, בגלל חוסר הצפיות של העולם בו אנו חיים מבחינות רבות- משתלם לעשות ביטוח כזה גם אם אתה נוסע ליום אחד ממש. אף אחד הרי לא סוגר עם אלוהים כי הצרות יחכו עד שתחזרו מהחופשה.


סיכון גבוה

על אף שהמקרה האחרון של הפיגוע בבורגס מראה כי אין יעד בטוח לתייר הישראלי - הרי שיש מדינות בהם אפשר לצפות לסיכונים כאלה או אחרים: מדינות ערב מועדות לפיגועים, מדינות מסוימות בארצות הברית מועדות להוריקנים בעונה, מדינות הרריות בעלות סיכויים גבוהים למפולות שלגים והתדרדרות אבנים ומה לא. לפי כך, חשוב להביט מקרוב בכל הכיסויים לפני שחותמים על הפוליסה של הביטוח שלכם ולהתאים אותה לטיב וסגנון המדינה אליה אתם נוסעים. על אף שההבדלים בין הפוליסות לא גדולים, הרי שהסכומים כן משתנים מחברה לחברה. כך למשל, אם אתם נוסעים רחוק, למדינה שאין בה שירותי רפואה הולמים, כדאי להגדיל כיסוי ההטסה הרפואית.