עמילות מכס

המלאך של המייבא - סוכן עמילות מכס

החלטת להקים עסק ולמכור סחורה. כרטיס טיסה ביד ויעד ברור על המפה ויצאת לחפש את הסחורה שלך אי שם, במחוזות הזולים, האיכותיים והתרבותיים יותר של העולם. אחרי חיפוש ארוך ומייגע מצאת את שחיפשת. אבל כאן בדיוק מתחילות הבעיות. תהליך הייבוא הנו תהליך בירוקראטי ארוך ומייגע, שיכול לעלות לך כסף לא מועט אם אתה לא מתמצא בו. אז איך מתגברים על הבעיה, מבלי לשבור את הראש?


עשה זאת בעצמך

האופציה הראשונה שלך להתמודד עם התסבוכת של היבוא הנה לימוד עצמי, אקדמי או אחר, של כל נושא עמילות מכס. כדי להיות עמיל או סוכן מכס עליך לעבור הכשרה נרחבת, להיות זכאי לתעודה ואף לעבור התמחות. באופן כללי מדובר על לימודים מעמיקים למדי, שהרי עמיל מכס חייב להבין בכל מגוון הטפסים הבלתי נגמרים, המיסוי ושאר ענייני המכס של היבוא. באופן כללי, כמו שלא הייתי ממליצה לאדם ללמוד רפואה רק בשביל לרפא את עצמו, לא מומלץ ללמוד עמילות מכס אם כל מבוקשך הוא להיות מייבא. השאר את העבודה למי שבאמת מומחה בה והתרכז בעבודה שלך אתה.


סוכן מכס פרטי

הדרך השניה היא לפנות לסוכן מכס מקצועי, כאמור מדובר על אדם בעל השכלה נרחבת בענייני מכס. הוא יכול לקצר תהליכים של שחרור סחורה או שילוחה לארץ- מה שכמובן מבחינתך אומר זמן יקר- וזמן הוא כסף כידוע. עוד דרך בה יוכל עמיל המכס לחסוך לך כסף היא התמחותו בדרך היבוא- דרך היבשה, הים או האוויר- כל זה תלוי במועד ההספקה, ארץ מוצא הסחורה ואפילו תעריפי מס שונים. עמילות מכס הנה עולם סבוך למדי של טפסים, אישורים, החלטות ותיווך מול משרדי ממשלה השונים- כדאי אם כן להעסיק מישהו טוב, אפילו טוב מאד, ולהיות רגוע שהדברים אכן יקרו כמו שרצית.


סמוך על האייל

אחת האופציות הנוספות להתמודדות עם עמילות מכס היא פנייה לדואר ישראל. גם דואר ישראל מציע היום שירותים של עמיל מכס ודואגים לכל הדברים החשובים של שחרור הסחורה והטיפול הבירוקראטי הנלווה. הסחורה תגיע עד מפתן דלת העסק שלך במינימום מאמץ. 

קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם עבור עמילות מכס