מורי נהיגה קטנועים

איפה מוצאים מורי נהיגה קטנועים?

ללמוד לנהוג אינו דבר קל כפי שלעיתים אנשים חושבים. אמנם רוב רובם המכריע של האנשים שפונים לקבלת רישיון מצליחים לעשות זאת בסופו של דבר, אך הדרך לשם עשויה להיות שונה מאוד עבור כל אחת ואחד. יש מי שצולחים את השיעורים בקלות וכבר אחרי הטסט הראשון מקבלים הודעה משמחת ורצים לקנות שלט 'נהג/ת חדש/ה'. אחרים מתקשים בתהליך אך מרגישים שהם לומדים בצורה טובה ומחזקים את הביטחון שלהם על הכביש. מה שנכון לגבי מורי נהיגה למוכנית נכון גם במקרה של מורי נהיגה קטנועים.

הורים רבים דואגים כאשר הילדים שלהם אומרים להם שבכוונתם להוציא רישיון נהיגה על קטנוע. במקרה כזה, אנחנו שומעים פעמים רבות על ויכוחים קשים- ההורים טוענים שקטנוע הוא כלי מסוכן ואילו הילדים מתעקשים שזהו פתרון נוח, זול ויעיל. כך או כך, אם מחליטים כן ללמוד לנהוג על קטנוע, חשוב מאוד להקפיד לבחור מורה מבין מורי נהיגה קטנועים שיהיו טובים, רציניים ואחראיים. הדבר יכול להשפיע לא רק על מהירות קבלת הרישיון, אלא גם על הקפדה בכללי הזהירות על הכביש.


איך מוצאים מורה נהיגה על קטנועים?

כדאי מאוד לפנות לבית ספר לנהיגה שאת שמו אתם מכירים ושאתם סומכים עליו ולברר מי הם מורי נהיגה קטנועים שעובדים בו. עלות השיעורים נעה בין מחירים שונים אך לרוב המנעד שלה אינו רחב מאוד ואתם תשלמו סכום דומה למה שישלמו אחרים שיגיעו לבית ספר אחר. כדאי לדעת מראש האם למורה יש ניסיון מספיק. נסו לבחון בשיעור הראשון האם אתם סומכים עליו/ה, והאם אתם חשים שתוכלו להצליח יחד.

חשוב לחוש שאתם יכולים לשאול את כל השאלות שמטרידות אתכם, שמסבירים לכם מה לעשות ומה לא, ושמי שמלמד אתכם לא הגיע כדי להעביר עוד תלמיד מבלי לנסות ולראות האם הוא אכן בשל לעבור טסט, והאם הוא יוכל להתמודד על הכביש בצורה טובה. מקצועית ואחריות יעזרו לכם להצליח יותר- הן בטסט והן בנהיגה עצמה. אחד היתרונות של רישיון לקטנוע הוא הקלות היחסית שבה ניתן להוציא אותו- הזמן קצר והמחיר זול יחסית.


כמה עולה להוציא רישיון על קטנוע?

כמות שיעורים מחויבת בחוק לפי הגשה לטסט (מבחן נהיגה): 16

מחיר עבור שיעור אחד - 60-80 ש"ח

מחיר טסט - 250 ש"ח

גיל מימימאלי להוצאת רישיון קטנוע על פי החוק - 16 ומעלה