טכנאי מיקרוגלים

טכנאי מיקרוגלים - הישן מול החדש

נכון, כולנו אוהבים להתחדש. אין כמו הניילונים, הנצנוץ והריח הזה של הפלסטיק, שלמרות שאינו ריח נעים- הוא בכל זאת מבשר לנו חדש והתחלה. אבל פעמים רבות הדבר החכם לעשות הוא דווקא לא להתחדש אלא לחדש את הישן- בעיקר כאשר מדובר על מכשירי חשמל ביתיים כגון מיקרוגל או תנור. תיקון מיקרוגלים טומן בחובו לא רק הקלה על הכיס שלכם, אלא גם החזרה לשורות הבית חייל נאמן, שאתם כבר מכירים ויודעים איך להתנהל איתו.


עשה זאת נכון

לא, אל תתקן את המיקרוגל שלך בעצמך אלא אם כן אתה טכנאי מיקרוגלים מוסמך. גם אם נראה לך שהכל עובד מצוין, ייתכן מאד שעשית משהו לא בסדר. שהמכשיר פולט עכשיו יותר קרינה מאשר קודם או שחלילה, במקרה קיצוני, יתרחש איזה פיצוץ בעת הפעלתו. אם כבר החלטתם לחסוך כמה שקלים, אל תחסכו על הזמנת טכנאי מיקרוגלים מומחה- כדי שלא תישארו קירחים מכאן ומכאן ואחרי בזבוז כסף על חלקים- עוד תקנו מיקרוגל חדש. כדי למצוא טכנאי מיקרוגלים איכותי ובמחיר סביר אפשר להיעזר במדריך יצאת גדול, או מדריכים דומים- הנותנים שירותים של המלצות על בעלי מקצוע.


בלי הפתעות

כאמור, מעבר לחסכון הכלכלי, היתרון השני המשמעותי של תיקון מיקרוגלים ישנים הוא העובדה שאתה כבר מכיר את המכשיר. לא מעט אנשים, שאינם דווקא נמנים עם הטכנו-פובים שבנינו, מעדיפים מכשיר שהם התרגלו בהפעלתו מאשר מכשירים חדישים ומתוחכמים יותר. אך לעיתים, הדגמים הישנים אוזלים וייצורם מופסק, מה שיקשה על מציאת חלקי חילוף למכשיר הישן והאוהב- ובכך תצטרכו לוותר על רעיון התיקון.


אקט חינוכי

בהנחה שהמכשיר שלכם לא ישן עד כדי כך הרי שבעת החלטה על תיקון מיקרוגלים במקום החלפתם, אתם נותנים שיעור חשוב לילדיכם ולעצמכם. שיעור על ענווה וצניעות, על התמרדות בחברה המסחרית המקדשת את החדש והטרי על חשבון המינוס ההולך וגדל בבנק, שיעור על ניצול עד תום ושמירה על איכות הסביבה- שהרי כל מכשיר חדש שמיוצר בשוק עושה נזקים הן בתהליך הייצור שלו והן בתהליך הפירוק העתידי שלו. אם החלטתם לתקן- שאפו.