הנהלת חשבונות


מדריך הנהלת חשבונות

הנהלת חשבונות – מה זה בכלל?

ניהול חשבונות כולל את כל התהליך של רישום תנועות כספיות אל העסק וממנו. שירותי הנהלת חשבונות כוללים תיעוד של הכנסות, הפקת חשבוניות, חישוב מיסים, עריכת דוחות שונים כולל דוח שנתי למס הכנסה, מע"מ, ושירותי ייצוג מול רשויות המס בעניינים שונים. הטיפול החשבונאי מבוצע בדרך כלל במשרדי הנהלת חשבונות, על ידי מנהל חשבונות או מנהלת חשבונות שמעליהם אחראי רואה חשבון. במשרדי הנהלת חשבונות נמצאים גם חשבי שכר, האחראים לטיפול בכל נושא מס הכנסה, משכורות עובדים, ובחישובי חלקיו השונים של שכר העובדים.


מי זקוק להנהלת חשבונות?

הנטייה הכללית היא לחשוב כי הנהלת חשבונות לעצמאים היא הסוג היחיד של הנהלת חשבונות הנדרש. אולם קיימים גם שירותי הנהלת חשבונות לשכירים, המסייעים בתהליכי החזרי מס שנתיים, בתיאומי מס לשם הקלות מס, ועריכת הצהרת הון וייעוץ מס. למעשה, כמעט כל אדם המבקש להתנהל נכון מול שלטונות המס בישראל זקוק ליועץ מס, לפחות אחת לכמה שנים. חוקי המיסוי בישראל הם חוקים פתלתלים וסבוכים, ורבים מבין השכירים משלמים מיסים כפולים או לא נהנים מכל הקלות המס המגיעות להם עקב חוסר ידיעה.


כיצד לבחור משרד הנהלת חשבונות?

כמו בכל תחום – המלצה של לקוח מרוצה היא המדד הטוב יותר. כמו כן, קיימים הבדלים בין ההרשאות לפעולה של רואה חשבון לבין אלו של יעוץ מס, וחשוב לעמוד על הצרכים של העסק. בכל מקרה, יועץ מס בלבד לא יספיק לחברה בע"מ. מעבר מרואה חשבון אחד לאחר דורש את אישורו של רואה החשבון המטפל, ולכן ישנה חשיבות רבה לבחירה נכונה. מחיר הנהלת חשבונות תלוי בנפח העסקים שלהם נדרש השירות, וישנם גם הבדלים בדרישות בין משרד למשרד.


במה עוד מסייעים שירותי הנהלת חשבונות?

משרד רואה חשבון מסייע בתהליך פתיחת עוסק מורשה, בעריכת דוח שנתי, דוחות כספיים, בחישוב חודשי של תשלום מע"מ, תשלום לביטוח לאומי בהגשת בקשות החזר מס ועוד. קורס הנהלת חשבונות מועבר על ידי מכונים פרטיים רבים ומכללות, המציעות לימודי הנהלת חשבונות המדורגים בסוג 1, 2, ו-3. ניתן לקיים הנהלת חשבונות באופן עצמאי על ידי רכישת תוכנה להנהלת חשבונות ולהפקת חשבוניות. למרות זאת, גם התוכנות המציעות הנהלת חשבונות באינטרנט לא מחליפות ייעוץ איכותי של רואה חשבון. ניתן למצוא שירותי הנהלת חשבונות במחירים סבירים, החוסכים את העיסוק החודשי במילוי טפסים ודוחות, ומעניקים שירות אמין ומשתלם בייצוג מול רשויות המס השונות בישראל. 

הצעת מחיר בקליק להנהלת חשבונות