עורך דין נזיקין

מהם דיני נזיקין?

במשפט הישראלי, תחום הנזיקין, שבו עוסקים עורכי דין נזיקין הוא תחום נרחב מאוד, המקיף את כל תחומי נזקי רכוש ונזקי גוף. בכל מקרה שבו ניזוק אדם ונפגע פגיעה גופנית יכול הוא לתבוע את הגורם המזיק ולזכות בפיצויים לפי חומרת הנזק שנגרם לו ולפי הקבוע בחוק. תביעות נזיקין בודקות האם קיימת אחריות של המזיק, או רשלנות מצידו שגררה את קיום המפגע, ומהו סוג הפיצוי וגובהו, באם הוכחת הרשלנות אכן מתקיימת.


מהם תחומי המשנה הנכללים בדיני נזיקין?

כאמור, נזקי רכוש וגוף הם עיקר העיסוק, והם יכולים להיגרם במקרים הבאים:

• תאונות: תאונת דרכים או תאונת עבודה, כולל טווח גדול של מקרים שקרו בדרך אל וממקום העבודה.

• רשלנות: בעיקר רשלנות רפואית, אך גם בתאונות עבודה יש מימד של רשלנות. רשלנות של מועצה מקומית, אדם פרטי או מקום בילוי ועוד.

• תקיפה: גופנית או מילולית, שבעקבותיה נגרמו לתובע נזקים שעליהם הוא דורש פיצוי.

• מטרדים שונים באחריות גורמים שונים: רעש שנגרם ממקור מוגדר שניתן לתבוע את נזקיו, זיהום אוויר ממפעל או מגורם באחריות רשות או אדם פרטי, בעלי חיים המוחזקים שלא על פי חוק ועוד.

• מוניטין וגניבת עין: תחום העוסק בהטעיית צרכנים ובמכירת טובין שלא כדין.

• תביעת דיבה ולשון הרע – בכל מקרה שבו נפגע אדם מאמירות של אחר, שאינן נכונות ומזיקות לשמו הטוב בצורה שניתן להוכיח.


איך לבחור עורך דין נזיקין?

בכל מקרה שבו מבקש נפגע להגיש תביעת נזיקין, עליו לקבל ייעוץ בתחום הנזיקין הרלוונטי. מכיוון שתחום הנזיקין רחב מאוד, עורכי הדין נוטים להתמחות בתת-תחומים בדיני נזיקין. בחירת עורך דין נזיקין חייבת להיות נכונה, מכיוון שהידע והניסיון של עורך דין נזיקין בתחום מסוים הוא הוא המפתח להצלחת התביעה ולפיצוי התובע.


כמה עולה עורך דין נזיקין?

מחיר עורך דין נזיקין נקבע בתעריפי מקסימום על ידי לשכת עורכי הדין: תביעה שנסתיימה בפשרה בין הצדדים, ללא בית משפט – 8% מסכום הפיצוי, תביעת נזיקין הנידונה בבית משפט, אך הגיעה לפשרה ללא פסיקת שופט – 11% מסכום הפיצוי, תביעת נזיקין שבה פסק שופט – 13% מסכום הפיצוי שנפסק. יש לציין כי בכל זאת תיתכן דרישה אחרת מצד עורך דין עבור שכר טרחתו, ויש לבדוק כל מקרה ומקרה לגופו, ואף ניתן לקבל מספר הצעות ממספר עורכי דין נזיקין.

קבל ייעוץ מהיר ובחינם לעורך דין המתמחה בדיני נזיקין