עורך דין זכויות רפואיות

עורך דין זכויות רפואיות – באילו מקרים נזקקים לו?

החוק הישראלי מבטיח לאזרחים משלמי מיסים הגנה במקרים של אובדן כושר עבודה מסיבות שונות. אולם ברגע האמת, נושא מימוש זכויות רפואיות כולל בתוכו התמודדות לא נעימה כלל ועיקר. ועדות רפואיות, בירוקרטיה ותהליכים שעלולים להימשך שנים מחכים לנפגעי תאונות או מחלות. עורכי דין לזכויות רפואיות, המכירים את נפתולי החוקים יכולים לסייע רבות בהתמודדות מול המוסד לביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד הביטחון, קרנות פנסיה וגורמים נוספים המעורבים בתהליך.


כיצד מסייע עורך דין זכויות רפואיות?

נפגעים רבים לא מודעים כלל לאפשרויות העומדות בפניהם, ולא מודעים לזכויות ביטוח לאומי, זכויות עבודה, פטור מתשלום למס הכנסה או פטור תשלומים שונים עקב מחלות ובעיות רפואיות. עורך דין זכויות רפואיות מסייע בתהליך בדיקת זכאות להחזר כספי עבור טיפולים רפואיים, בהתנהלות מול ועדות לזכויות רפואיות מטעם הגורמים המפצים השונים, בצורה שרואה לנגד עיניה את טובת הלקוח בלבד. עורך דין זכויות רפואיות מסייע בקבלת פיצוי כספי, אם באמצעות קצבה חודשית, קצבה זמנית לנפגעי עבודה או מענק כספי חד פעמי.


כיצד נקבעים אחוזי נכות?

אחוזי נכות נמדדים על ידי מסמכים רפואיים ועל ידי המגבלות והמכשולים שבפניהם ניצב הנפגע, כולל הפרעות בתפקוד היומיומי. לאחוזי הנכות הנקבעים ישנה השלכה על גובה קצבת נכות, על גובה החזרי מס ועל זכויות נוספות. נכות 100% מעניקה פטור מלא מתשלום מס הכנסה. כאשר ממלאים טפסים וניגשים לוועדות רפואיות, יש להבין כי מטרתן היא להגדיר את הפגיעה כקלה ככל הניתן, כדי לשלם כמה שפחות. עורך דין זכויות רפואיות ידריך את הנפגע, ויסייע לו במילוי נכון של כל טופס, כדי שיוכל לקבל את מלוא הפיצוי הכספי המגיע לו לצורך המשך תקין ונאות של חייו.


איך לבחור עורך דין זכויות רפואיות?

קיימים כיום גופים רבים המעניקים סיוע, ומשרדי עורכי דין זכויות רפואיות אינם נדירים. רצוי לקבל ייעוץ ראשוני עוד לפני מילוי של כל טופס, וזאת כדי להתנהל בצורה נכונה וללא טעויות. מחיר עורך דין זכויות רפואיות אינו קבוע, וישנו תעריף מינימום כפי שנקבע על ידי לשכת עורכי הדין. עם זאת, לתביעות נזיקין נקבעו גם תעריפי מקסימום באחוזים מן הסכום שמשולם לנפגע: במקרה של תביעה שהוגשה לבית משפט המקסימום הוא 13% מן הסכום שנפסק, אם הושגה פשרה בין הצדדים בתיק שהגיע לבית משפט – 11%, ואם לא הגיע התיק לבית משפט כלל, שכר הטרחה יעמוד על 8% מן הסכום המוסכם, ולא יותר מכך.

קבל ייעוץ מהיר ובחינם מעורך דין למימוש זכויות רפואיות