עורך דין משפחה

טיפים עבור בחירת עורך דין לענייני משפחה

עורכי דין משפחה עוסקים בתחום הנרחב של דיני משפחה, הכוללים עניינים רבים ושונים הנוגעים לתא המשפחתי הישראלי: ירושות וצוואות, אימוץ ילדים, נישואי תערובת ונישואים אזרחיים, ידועים בציבור וזכויותיהם, חוק השבות וענייני יהדות וגיור, קטינים ובני נוער, והנושא המורכב מכולם: גירושין על כל סעיפיו – חלוקת רכוש, מזונות עבור ילדים ומזונות עבור אישה, משמורת על ילדים והסדרי ראייה, גנבת זרע, הוכחת אבהות ועוד.


רבנות או בית דין לענייני משפחה?

בישראל קיימים שני גופים בעלי סמכות לדון בדיני משפחה ובסכסוכים בין בני זוג: האחד הוא בית הדין הרבני, והשני הוא בית המשפט לענייני משפחה. חשוב לציין כי לעניין הגט עצמו יש לבית הדין הרבני סמכות בלעדית, ורק שם ניתן להתיר קשרי נישואין. בכל שאר ענייני דיני משפחה, יכולים בני הזוג לבחור היכן לפתוח את התיק שבעניינם. חשוב לציין כי קיימת נטייה לחשוב כי עדיף לנשים באופן גורף לפנות אל בית הדין לענייני משפחה ולא אל הרבנות. הדבר אינו נכון בהכרח, וייעוץ טוב של עורך דין משפחה, עוד לפני פתיחת תיק יכול להבהיר באופן חד משמעי היכן כדאי לפתוח את התיק.


עורך דין משפחה – גישור או פירוק?

במקרים רבים מבקשים בני זוג לפרק את הנישואין, אך לעשות את כל התהליך בנועם, ולהסדיר את נושאי המשמורת על הילדים, המזונות וחלוקת הרכוש בצורה מסודרת אצל עורך דין משפחה, ולא להגיע אל בית המשפט. עורך דין משפחה מסייע לאורך התהליך כולו בגישור על פערים בין הצדדים, עד לניסוח הסכם המקובל על כולם.

עורך דין משפחה מסייע גם במקרים שונים של סכסוכים משפחתיים, כמו משברים בעקבות צוואה ומחלוקות נוספות בתוך המשפחה. במקרים רבים מסייעים עורכי דין משפחה בפתרון באמצעות גישור, וחוסכים את הצורך בהגעה אל בית משפט.


עורך דין לענייני משפחה – הסכם ממון:

עקב הנטייה הגוברת והולכת של בני זוג לחיים משותפים ללא נישואין, כלומר לידועים בציבור, ישנה חשיבות רבה לעריכת הסכם ממון, המסדיר את חלוקת הרכוש במקרה של פרידה. הסכם ממון מקובל גם במקרים של נישואין שניים, בין בני זוג מבוססים המבקשים לשמור את זכויותיהם בנכסים שהשיגו טרום הנישואין. עורך דין משפחה יסייע לעריכת הסכם בצורה נעימה ונינוחה, שתהיה מקובלת על שני הצדדים.

קבל ייעוץ מהיר ובחינם מעורך דין המומחה לדיני משפחה