עורך דין עבודה

מהו עורך דין עבודה ?

אם פוטרת מעבודתך? האם אתה רוצה לממש את זכויותיך החוקיות ואתה מחפש עורך דין העוסק ב- דיני עבודה? המקום המתאים לחפש עורכי דין עבודה העוסקים בתביעות פיצויים ובתביעות הקשורותל- זכויות עובדים הוא כאן באתר שירות 10. בחירת עורך דין עבודה הוא לא עניין של מה בכך ותג המחיר של כל עורך דין עבודה שונה ותלוי במוניטין ובוותק.
בחרנו עבורכם מספר עורכי דין שישמחו לתת מענה בתחום דיני עבודה.


דיני עבודה הוא תחום הכולל את כל הזכויות והחובות שבין עובד למעביד ובהם:

שכר - המעביד צריך לשלם שכר עבודה בין היום הראשון לבין התשיעי לחודש. תשלום שכר עבודה ביום העשירי לחודש הוא הלנת שכר (שכר שלא שולם למרות שהיה חייב להיות משולם) . הלנת שכר ניתן לתבוע שנה מזמן ההלנה.

חוק שכר מינימום – המעביד חייב בתשלום שכר מינימום לעובד ע"פ חוק שכר מינימום.
שעות נוספות – שעות עבודה נוספות משולמות לפי התעריף של 125% עבור השעתיים הראשונות שמעבר ליום העבודה ה"רגיל" של שמונה שעות, ו- 150% בעבור השעות הבאות.
הבראה - עובד במקום עבודה מעל 12 חודשים זכאי לדמי הבראה בהתאם לוותק בעבודה.

חוק חופשה שנתית - עובד זכאי לחופשה אחת לשנה ובהתאם לוותק במקום העבודה.

חוק פיצויי פיטורים - עובד שפוטר או סיים עבודתו בנסיבות מיוחדות אשר נחשבות כאילו פוטר מעבודתו זכאי לפיצויי פיטורין ע"פ הוותק הנרכש כפול משכורת קובעת לפיצויים.

הלנת פיצויי פיטורים ,הודעה מוקדמת,עבודה בשבת ובחגים ועוד.

עצות לבחירת עורך דין עבודה או לענייני עבודה

חוק דמי מחלה- עובד שחלה זכאי לתשלום שכר עבור ימים בהם חלה, או בגין מחלת ילד הנזקפים לזכות ההורה. החוק נותן יום וחצי מחלה בתשלום עבור כל חודש עבודהעד למקסימום של 90 ימי מחלה.


כיצד נבחר עורך דין העוסק בדיני עבודה מתאים לפתרון בעייתך ?

במדינת ישראל יש למעלה מארבעים אלף עורכי דין ולכן בחירת עורך דין עבודה מתאים או העוסק בתחום זכויות עובדים יכולה להיות השפעה מכרעת להצלחה או לכישלון ההליך המשפטי, בטרם נקבל הכרעה הנה לפניכם מספר עצות שימושיות לקבלת ייעוץ דיני עבודה מתאים. יש לוודא כי עורך הדין שאנחנו מתעדים לבחור יהיה בעל כל התעודות המתאימות בהתאם לחוק! ישנם אנשים אשר מציגים עצמם כעורכי דין אולם אין הם עורכי דין מוסמכים ויכולים לגרום לנזק רב ולהוצאות מיותרות לכן וודאו עם מולכם עורך דין מוסמך ע"י בקשת רישיון עו"ד.

בחירת עורך דין המתמחה בתחום דיני עבודה ובתוך זה פיצויים . עורכי דין יכולים לטפל בכל תחום של עריכת דין פלילי, רשלנות רפואית, פשיטת רגל, מקרקעין, ביטוח, מיסוי ועוד, אין איסור על עורך דין לייצג אדם בכל תחום אולם רצוי כי בחירת עו"ד תתבצע בהתאם למומחיותו, תחום ההתמחות בו עורך הדין צבר ניסיון ואין זה התיק הראשון השני או השלישי של אותו עורך דין. אין איסור לטפל בתיקים שאינם בתחום התמחותו של עורך הדין אבל עדיף עורך דין וותיק שלא יתגלח על חשבוננו עורך דין העוסק ב דיני עבודה ובתוך זה פיצויים חייב בידע משפטי מאוד ספציפי ורחב ולכן בחירת עו"ד תתבצע על פי תחום התמחותו.

קבלו רשימת ממליצים על אותו עורך דין העוסקת בתביעות פיצויים בו אתם מתכוונים לבחור זו לא בושה ותמיד יכול לעזור לנו לגלות פרטים נוספים על עורך הדין .

בהנחה ובחרנו משרד עורכי דין העוסק ב-דיני עבודה הרי שאז חשוב לדעת עוד בשלב הבחירה באותו משרד מי יהיה עורך הדין שיטפל בתיק. לעיתים הפגישה הראשונית נעשית עם שותף מתוך כוונה "לסגור עסקה" ולאחריה עובר הטיפול למתמחה במשרד או לשותף זוטר והטיפול בתיק מבחינה מקצועית יכול להסב לנו נזק או אמור להיות לא מטופל מבחינה מקצועית גבוה ולכן רצוי שנדע מראש מי אמור לטפל בנו לאחר בחירה במשרד. ברוב המקרים יש תעריף שונה לטיפול בתיק וזאת כתלות במי עורך הדין שיטפל פיזית בתיק שלנו.

סיכום שכר טרחת עורך דין משתנה ע"פ סוג ואופי התיק.בתיק אשר סיכום שכר טרחה יעשה לפי שעות נסו לקבל אומדן כמה זמן מעריך עורך דין לענייני עבודה את שעות הטיפול בתיק וקבעו או נסו לקבוע סכום מקסימום לחיוב לרוב מקובל לסגור בתביעות פיצויים אחוז מסכום הפיצוי, נסו להוריד אחוז זה למינימום האפשרי.
קשר עם עורך הדין, כימיה טובה עם עורך דין חשובה מאוד לבחירה בעורך דין מסוים שכן הוכח כי כשיש אינטראקציה טובה בין עורך דין ללקוח תוצאות התיק טובות יותר.

לפני בחירת עו"ד רצוי לקבל מספר חוות דעת כמו ברפואה ארבעה רופאים שמונה דעות ולכן יש להיוועץ עם מספר עורכי דין העוסקים ב זכויות עובדים כדי לקבל תמונה ריאלית לגבי סיכויי הצלחה בתיק. ייעוץ עם מספר עורכי דין יכול לתת לנו אינדיקציה לגבי סכום שכר הטרחה אותו נצטרך לשלם וטוב לקבל מספר הצעות מחיר כדי לראות היכן אנחנו נופלים ובהנחה ובחרנו עו"ד מסוים הרי שזה יכול להוות כלי מיקוח להורדת שכר הטרחה.

קבל ייעוץ מהיר ובחינם מעורך דין המומחה לדיני עבודה