ייעוץ משפטי

ייעוץ משפטי

ייעוץ משפטי בישראל ניתן על ידי עורכי דין מורשים, המוסמכים לעריכת דין לאחר שעברו את בחינות לשכת עורכי הדין בישראל. באופן עקרוני, כל מי שהוסמך להיות עורך דין בישראל יכול לעסוק בכל תחום מתחומי המשפט, לייצג בו נאשמים או תובעים ולצבור בו ניסיון. החוק הישראלי אינו מגביל את התחומים שבהם יכולים עורכי הדין להתמחות, אולם הנטייה הטבעית היא להתמקד בכמה תחומים קרובים, ולצבור בהם ידע ומוניטין.


מתי פונים אל משרדי עורכי דין

בישראל קיימים משרדי עורכי דין רבים, ומדי שנה מצטרפים עוד ועוד עורכי דין אל השוק. מספרם הגדול של עורכי הדין מקל את הגישה אליהם, ומאפשר סיוע וייעוץ משפטי כמעט בכל תחום. רבים תוהים מתי כדאי לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי, ומתי כדאי ואפשר להסתפק בייצוג עצמי. בכל מקרה שבו מוגשת תביעה משפטית נגד אדם, מומלץ להסתייע בשירותי עורך דין, אם לא לשם ייצוג בבית משפט, הרי שלפחות לצורך ייעוץ משפטי והכנה אל המשפט.


תחומי סיוע משפטי

תחומי הסיוע המשפטי הם נרחבים, וניתן לקבל שירותי עריכת דין ממשרד עורכי דין המומחים לכל נושא: דיני תעבורה, פלילים ושחרור בערבות, דיני מיסים, חובות כספיים והוצאה לפועל, זכויות יוצרים, דיני מקרקעין, דיני משפחה, דיני עבודה, דיני חברות וחוזים, דיני נזיקין הכוללים תאונות עבודה ורשלנות רפואית, ועוד מגוון של תחומים ונושאים. מחירי ייעוץ משפטי ומחירי ייצוג בבית משפט נקבעים לפי תעריף מינימום המומלץ על ידי לשכת עורכי הדין, אולם עורכי דין מנוסים וותיקים דורשים ומקבלים סכומים גבוהים בהרבה.


כמה עולה ייעוץ משפטי?

מתוך הכרה בהיות הבירוקרטיה בישראל מורכבת ומסובכת, מציעים ארגונים ועמותות למיניהם שירותים של יועץ משפטי בחינם, בנושאים שונים. אולם ייעוץ משפטי מלא ומקיף, כולל ייצוג בבית משפט וטיפול מלא בתיק תביעת פיצויים או כל תיק תביעה אחר בדרך כלל כרוך בתשלום.

הוצאות משפט הן סכומי הכסף ששולמו לעורכי הדין, למומחים שהעידו בפני שופט ועוד. בדרך כלל, כאשר פוסק שופט לטובת מי מן הצדדים, הצד שנמצא חייב משלם גם את הוצאות המשפט של הצד השני. אולם גם כאן יכולים עורכי דין להפחית הוצאות בלתי סבירות של מי המצדדים, ולהקל על המיוצגים.

קבל ייעוץ מהיר ובחינם עבור ייעוץ משפטי