משרד עורכי דין

משרד עורכי דין

עורך דין בישראל הוא אדם שלמד משפטים, וקיבל הרשאה לעסוק במקצוע עריכת דין, אם לצורך הופעה בבית משפט, ואם לצורך פעילות משפטית מכל סוג שהוא. ההכשרה לעריכת דין בישראל ניתנת מטעם לשכת עורכי הדין, לאחר בחינות הסמכה. לשכת עורכי דין בישראל מאגדת את כל העוסקים במקצוע בישראל, מבחינה מקצועית ומהיבטים נוספים.


איך משיגים עורך דין?

בישראל ניתן לקבל שירותי עריכת דין מעורכי דין המועסקים כשכירים במשרד עורכי דין גדול, או לפנות אל עורכי דין יחידים המנהלים את שירותיהם באופן עצמאי. עורכי הדין בישראל עוסקים בטווח עצום של תחומים והתמחויות, ונהוג כי לכל עורך דין יש תחום או שניים שבהם הוא מרכז את שירותיו. ההתמחות בתחום עריכת דין היא חשובה, מכיוון שלכל תחום ישנה חקיקה מסועפת, ופסקי דין רבים ושונים. אמנם קיימים תעריפי מינימום לשכר טרחת עורכי דין, אך ככל שעורך הדין ותיק ומנוסה יותר, וככל ששמו של המשרד גדול יותר, כך יהיה מחיר עורכי דין והשירותים שהם מעניקים גבוה יותר.


מתי צריכים עורך דין?

רבים טועים לחשוב כי מי שזקוק לעורך דין הוא רק מי שצריך מייצג בבית משפט. אולם גם במהלך חיי היומיום בישראל פונים רבים אל שירותי עורך דין או עורכת דין, במגוון של תחומים: קיימים עורכי דין המתמחים בנדל"ן ובמקרקעין, ומסייעים בעת רכישת או מכירת דירה, עורכי דין המתמחים בחוזים מסייעים בעת חתימת עסקאות שונות, עורכי דין לענייני מס הכנסה ועוד מגוון של שירותים המקלים את ההתמודדות של האזרח עם הרשויות השונות במדינה. אם בעבר נטו אזרחי ישראל להתמודד בעצמם עם רשויות שונות, הרי שהיום מקובל מאוד לפנות אל שירותי ייעוץ משפטי בנושאים רבים ושנים.


מה בין עורך דין לבורר?

מוסד הבוררות הוא מוסד עתיק יומין, ומהותו הסכם בכתב הממנה מטעם שני צדדים אדם שלישי כדי שיפסוק בעניינם. הנטייה היא לבחור את הבורר לפי התמחותו בעניין מסוים, ולעתים קרובות פונים שני הצדדים אל עורך דין המתמחה בתחום מסוים, כדי שזה ישמש כבורר ביניהם, ויחסוך מהם את התהליך הארוך והמורכב של הופעה בפני בית משפט. שכר טרחה של בורר אינו קבוע, וקיימים מוסדות בוררות שונים בישראל, הגובים תעריפים שונים. 

קבל ייעוץ מהיר ובחינם ממשרד עורכי דין