מדריך עבור ביטוח: מי צריך ביטוח?

יש אין סוף מהם וחוץ מהסוכן שלך, אף אחד לא באמת מבין אותם. ברוך בואך אל מדריך לביטוח למתחילים. מדריך קל וברור, המאפשר לך להבין את סוגי הביטוח השונים- על קצה המזלג כמובן. כדי להעמיק ולהבין את הסוגים ותת הסוגים של הביטוחים השונים לעומק, מומלץ למצוא מדריך לביטוח מקיף יותר או מדריך לביטוח הספציפי בו אתה מעוניין.


מוכרים

הביטוחים המוכרים יותר הינם ביטוחי חובה. אלה הם ביטוחים שמחייבים אותך לבצע: ביטוח משכנתא למשל הוא ביטוח חובה לכל בעל משכנתא, ביטוח זה כולל בעצמו ביטוח חיים וביטוח על מבנה הדירה. אפשר כמובן להרחיב ביטוח דירה ולרכוש גם ביטוח רכוש. עוד ביטוחים מוכרים למדי מופיעים בשם הכולל: ביטוח רכב: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וגם ביטוח צד ג'. צד ג' אפשר לעשות על מקרים נוספים- למשל לבטח את הכלב, למקרה שיפגע במישהו. ביטוחי הרכב הם ביטוחים בהם יש יתרון בולט לרכישת ביטוח ישיר ללא תיווך סוכן ביטוח- בגלל שהם מוכרים ושגורים כל כך. כלי רכב מיוחדים דורשים ביטוחים מיוחדים- למשל ביטוח אופנוע או ביטוח משאיות.


גם חשוב

ביטוחים נוספים שיש כמעט לכולם אך אנשים לא מכירים אותם כל כך, הינם ביטוחים הקשורים בעבודה שלנו. כל עצמאי חכם יעשה ביטוח עסק ויכיר אותו על בוריו, כל אחד לפי עיסוקו: המעסיק עובדים זרים יעשה ביטוח עובדים זרים, החקלאי ביטוח חקלאי וישנם גם ביטוח קבלנים, ביטוח לצימרים, ביטוח משרדים, ביטוח גני ילדים, ביטוח ספורטאים ועוד. השכירים לעיתים נדירות בלבד יודעים כי יש להם ביטוח מנהלים או קרן פנסיה על פי חוק. זהו ביטוח המיועד לגיל הפרישה ולעיתים קרובות הוא כבר כולל בתוכו דברים כמו אובדן כושר עבודה או תאונות אישיות. תפקידים מיוחדים ובכירים יכולים לכלול תוספת של נאמנות עובדים, ביטוח דירקטורים.


על בריאות ומשפחה

הביטוחים החשובים ביותר לאדם "הפשוט" הם דווקא ביטוחי בריאות, עליהם מוותרים לעיתים קרובות מדי המשפחות מחוסר ידע. ביטוח למשפחה צריך להכיל ביטוח ילדים והורים הכולל ביטוח בריאות בסיסי (שעושים בקופה), ביטוח סיעודי, ביטוח שיניים, ביטוח מחלות קשות וגם מקרים של מחלות מיוחדות עבור בני משפחה ספציפיים כגון ביטוח לחולי סכרת.קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם!