ניתוחים פלסטיים - החיפוש אחר היופי

במהלך השנים האחרונות גבר העיסוק במראה החיצוני ולא משנה לאן נביט מייד יפגשו עינינו בתמונות של דוגמניות ודוגמנים יפים בעלי גוף ופנים אשר נחשבים לאסתטיים ומעוררי קינאה. המדיה אשר מקיפה אותנו וכוללת פרסומות בטלוויזיה, פרסומות ברדיו, מגזינים כמו "בלייזר", "לאשה", "את" וכו', עיתונים וכמובן- האינטרנט, מלאים במסרים אשר סוגדים לאידיאל היופי.


יחד עם העלייה בעיסוק סביב המראה החיצוני חלה התפתחות רבה בתחום הניתוחים הפלסטיים, העלייה הינה תוצאה של התפתחות הידע הטכנולוגי והמדעי ואם בעבר היה התחום שייך כמעט באופן בלעדי למין הנשי, כיום ניתן לראות כי קיימים מגוון ניתוחים פלסטיים לגברים.

כמו כן, חל שינוי ניכר בתחום ניתוחים פלסטיים לנשים וכיום יכולה כל אשה (תמורת תשלום כספי שאינו נמוך) לבצע שפע סוגים של ניתוחים פלסטיים כמו למשל: שאיבת שומן, ניתוח מתיחת בטן, ניתוח הגדלת חזה, ניתוח הקטנת חזה ועוד.

באמצעות הניתוחים הרבים ניתן לשפר את הדימוי העצמי בצורה ניכרת- חישבו למשל על אשה שסובלת מצלקות או כוויות בפנים או בגוף- באמצעות ניתוח הסרת צלקות או ניתוח העלמת כוויות היא תוכל ליהנות מעור חלק, להיות יפה יותר ולהתמלא בביטחון, דבר אשר ישפיע על כל חייה ויגרום לה להפוך לאדם שמח יותר.


ניתוחים פלסטיים נפוצים - מהם הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר?

ניתוחי חזה

בין הניתוחים הפלסטיים הנפוצים ביותר ניתן למצוא את ניתוח הגדלת החזה המבוקש ואת ניתוח הקטנת החזה אשר הפך להיות נפוץ יותר במהלך השנים האחרונות. המטרה של ניתוח הקטנת החזה היא לתקן עיוות, להקל על כאבי גב ועוד. שני הניתוחים הללו מתבצעים בהרדמה מלאה.

במהלך ניתוח הגדלת החזה מכניס הרופא שתלים מיוחדים מתחת לעור של אזור החזה. בחלק מהמקרים מתקן הרופא שדיים ללא פרופורציה, מבצע תיקוני פטמה ועוד. השתלים מגיעים בצורה נוזלית, צמיגית או מוצקה ובמרבית המקרים מחדיר אותם הרופא דרך חתך מתחת לשד כדי להסתיר את הצלקת. ניתוח הקטנת החזה מתבצע דרך קפל שנמצא מתחת לשדיים. במהלך הניתוח מוציא הרופא רקמות והעור חוזר להיות מתוח.

ניתוחים בפנים

ניתוח פופולארי נוסף הינו ניתוח אף וניתן לראות כי צעירים רבים מבצעים אותו. במרבית המקרים המטרה של המנותח היא לשפר את מראה האף אשר משפיע מאוד על מראה הפנים, במקרים אחרים מטרת הניתוח היא לתקן בעיות במחיצת האף, דבר אשר עלול לפגוע בנשימה. סיבה נוספת לביצוע ניתוח אף היא כדי לתקן מצבים של שבר אשר גרם לאף להתעקם. הניתוח מחייב את הרופא לבצע חתכים עמוקים משום שהוא צריך להגיע לאזור דרך האף. הניתוח מתבצע בהרדמה מקומית וההחלמה מהירה באופן יחסי.

ניתוח פנים הינו מתיחת פנים. במהלך הניתוח מבצע הרופא חתכים בצדדים של הפנים, מסיר עור ושומן עודפים, מזיז את שרירי הפנים ומחזק אותם. הניתוח מבוצע בהרדמה מקומית. כמו כן, מבצעים לא מעט אנשים ניתוח עיצוב פנים. במהלך הניתוח הרופא "מפסל" את פניו של המטופל ומשתמש בחומרים מילוי אשר ממלאים שקעים, קמטים וכו', בצורה זו ניתן לקבל מראה צעיר יותר. חלק מהחומרים בהם משתמש הרופא נשארים בגוף וחלק מהחומרים מתמוססים עם חלוף הזמן. הניתוח מתבצע באמצעות מחט דקיקה ובהרדמה מקומית.

ניתוח נוסף אשר מתבצע באזור הפנים הינו ניתוח עפעפיים. באמצעות הניתוח ניתן לקבל מראה צעיר יותר. במהלך הניתוח מסיר הרופא עודפי שומן ועודפי עור אשר גורמים לצניחת העפעפיים, לאחר מכן העור נמתח. במרבית המקרים מתבצע הניתוח תחת הרדמה מקומית.

ניתוחים בגוף

שני ניתוחים פופולאריים נוספים הינם מתיחת בטן ושאיבת שומן. ניתוח מתיחת בטן מטפל בעור עודף והוא מתאים לאנשים שלא מצליחים להפטר ממנו באמצעות פעילות ספורטיבית. בין המטופלים ניתן למצוא אנשים שירדו במשקל באופן דרמטי, נשים לאחר הריון ועוד. כמו כן, מחזק הרופא את שרירי הבטן. הניתוח מתבצע בהרדמה כללית.

שאיבת שומן מתאימה לאנשים שאינם מצליחים להפטר מהשומן והוא מתרכז אצלם באזורים מסוימים בגוף. במהלך הניתוח מבצע הרופא חתך זעיר ומחדיר דרכו צינורית. באמצעות הצינורית נשאב השומן. הניתוח מתבצע תחת הרדמה מקומית או כללית ורצוי לבצעו עד לגיל 40.

ניתוחים פלסטיים נוספים

נוסף על הניתוחים הפלסטיים שהוזכרו, מבצעים אנשים רבים ניתוחים נוספים, ביניהם: ניתוח הזעת יתר, ניתוח מתיחת צוואר, ניתוח עיצוב סנטר, ניתוח הצמדת אוזניים ועוד. ניתוח אחר, שאינו מתאים לכל סוגי האוכלוסייה הינו ניתוח קרום הבתולין. בניגוד לתרבות המודרנית אשר רואה בנושא עניין פרטי ואינטימי, ישנן תרבויות בהן הנושא פתוח לדיון- בעיקר במקרים בהן האשה נמצאת לפני חתונתה. בתרבויות הללו נחשבות נשים ללא קרום בתולין כלא רלוונטיות וכדי להחזיר את קרום הבתולין ולהיחשב רלוונטיות לחברה, פונות אותן הנשים אל מרפאות שונות ומבצעות את הניתוח.

בדקו את הרופא המנתח שלכם

במידה והחלטתם לבצע ניתוח פלסטי כלשהו - בין אם מדובר על ניתוח אף לצורך שיפור מראה הפנים, ניתוח הגדלת חזה לשיפור הביטחון העצמי, ניתוח המסת שומן, ניתוח הרמת חזה, ניתוח מתיחת בטן לאחר לידה, ניתוח הצרת היקפים וכו', יהיה עליכם למצוא מומחה לניתוחיים פלסטיים וחשוב לדעת כי רק רופא שהוסמך לבצע את הניתוחים הפלסטיים ומוגדר כמנתח פלסטי (לא פלסטיקאי) יכול לבצע את הטיפולים. חשוב מאוד שלא לפנות אל פלסטיקאי משום שהוא לא יהיה מנתח פלסטי איכותי ומקצועי ועלול לגרום לנזקים.

איך תוכלו למצוא את המנתח הפלסטי המתאים?

לקבל המלצות מאנשים שאתם סומכים עליהם

תוכלו למצוא את המנתח הפלסטי המתאים על ידי פנייה אל חברים, בני משפחה או מכרים ובקשת המלצות. בעידן בו אנשים רבים מבצעים ניתוחים פלסטיים שונים, סביר להניח שתצליחו לקבל מספר המלצות. מומלץ להגיע אל הרופא המטפל לאחר קבלת המלצות מאנשים שביצעו אצלו ניתוח. כמו כן, רצוי לקבל חוות דעת מרופאים אחרים. תוכלו למשל לפנות אל רופא המשפחה ולבקש ממנו המלצות. חשוב מאוד להיזהר ממכונים שאינם מוכרים וממליצים לכם על רופאים ולא רצוי להתרשם מפרסומות.

חיפוש מקיף באתרי האינטרנט

כמו כן, תוכלו לערוך חיפוש באינטרנט. במידה ותיעזרו באתרי האינטרנט חשוב שתבדקו האם הרופא המנתח הינו מומחה בתחום כירורגיה פלסטית, האם הוא חבר באיגוד לכירורגיה פלסטית בישראל והאם הוא מחזיק בתעודה אשר מעידה על התמחותו (חשוב מאוד שלא להתבייש- זוהי זכותכם המלאה לבקש ממנו לראות את התעודה). נוסף על כך, חשוב לבדוק באיזה מקום עבר הרופא את ההתמחות, מתי סיים אותה, באילו מקומות עבד מאז שסיים את ההתמחות, האם הוא ביצע את הניתוח אותו אתם רוצים לעשות כמה וכמה פעמים והאם הוא עובד בית חולים (רופאים אשר עובדים בבתי חולים צוברים ניסיון רב). עניין חשוב נוסף שיש לבדוק הוא האם הרופא אמין. מנתח אמין יספק לכם את כל המידע הדרוש- יסביר לעם על הקשיים, המגבלות, על תהליך ההחלמה, על הסיבוכים האפשריים ויגיד לכם האם לדעתו אתם צריכים לבצע את הניתוח והאם הוא יכול לענות על הצרכים שלכם. חשוב לדעת כי במידה והרופא המנתח מבטיח לכם טיפול ללא סיכונים הוא מטעה אתכם, משום שתמיד קיימים סיכונים. כמו כן, חשוב מאוד לבצע תיאום ציפיות עם הרופא ולקבל תשובות כנות אשר עשויות למנוע אכזבה וחשוב מאוד להיזהר מרופא שמפגין התלהבות רבה לביצוע הניתוח.

פרטים נוספים שיש לבדוק הם: היכן נמצאת הקליניקה, האם מדובר על קליניקה מוכרת ופופולארית, האם האתר מכיל המלצות ואל תתרשמו מתמונות של ניתוח אף לפני ואחרי או תמונות של ניתוחים אחרים אשר מופיעים באתר (או בקליניקה) משום שאף רופא לא יציג תמונות של ניתוחים כושלים. לאחר שתגיעו אל הקליניקה בקשו מהרופא להציג בפניכם תמונות של הצלקות אשר עלולות להיות תוצאה של הניתוח אותו אתם מעוניינים לבצע.

גולשי פורומים מנותחים - מה דעתכם?

אופציה נוספת למציאת הרופא המנתח המתאים תוכל להתבצע באמצעות גלישה בפורומים אשר עוסקים בתחום. תוכלו להקליד את המשפטים: "פורומים של מנתח פלסטי מומלץ" או  "מרפאות פלסטיקה מומלצות פורומים" ומנוע החיפוש ימצא לכם מגוון פורומים רלוונטיים אשר כוללים שאלות ותשובות ניתוחים פלסטיים.

גולשי הפורומים יוכלו להמליץ לכם על רופאים מנתחים מקצועיים ואמינים, יוכלו לשלוח לכם תמונות לפני ואחרי ניתוח פלסטי ועוד. כמו כן יוכלו הגולשים להזהיר אתכם מרופאים שאינם מקצועיים, יוכלו לענות לכם על השאלה: "כמה עולה ניתוח אף?" (תוכלו להקליד את המשפט– " ניתוח אף מחירים" בשורת החיפוש ולקבל מושג על המחירים),"כמה עולה ניתוח הגדלת או הקטנת חזה?", "כמה עולה ניתוח הצמדת אוזניים?" או כל שאלה אחרת.
חשוב לציין כי טווח המחירים של הטיפולים הינו רחב ביותר משום שהמחיר מושפע מהמוניטין שצבר הרופא, מהקליניקה בה הוא עובד, מאיכות החומרים, מאיכות האביזרים ועוד. לא מומלץ לבצע את הניתוח אצל רופא שגובה מחירים נמוכים מידי משום שעלולות להיות סיבות למחיר הנמוך (אך אין לפסול זאת- רק לבצע בדיקה יסודית). כמו כן, לא יהיו מחירים גבוהים ערובה להצלחה.

קיבלתם את כל האינפורמציה? כעת יש לבדוק את הכימיה

לאחר שתקבלו את כל האינפורמציה הדרושה לכם- תקבלו המלצות מאנשים שונים, חוות דעת שנייה, תערכו השוואת מחירים, תוודאו כי מדובר על מנתחים מקצועיים וכו', תוכלו להגיע אל הקליניקה ולשוחח את הרופא המנתח באופן אישי.

במהלך הפגישה תוכלו לשאול את כל השאלות אשר מעניינות או מטרידות אתכם ולבדוק האם קיימת כימייה ביניכם ובין הרופא. הכימיה הינו גורם משמעותי ביותר משום שרק אם היא קיימת ניתן להשתחרר באמת ולדבר באופן כנה וחופשי- זכרו כי צפויה לכם דרך ארוכה יחדיו- גם לפני הניתוח וגם לאחר תקופת ההחלמה.

במידה והרופא עונה על כל הדרישות שלכם- עושה רושם מקצועי, משדר אמינות וגורם לכם להרגיש בנוח, ייתכן ומצאתם את הרופא המתאים כך שאתם יכולים לצאת אל הדרך.

 

10 טיפים ניתוחים פלסטיים:

טיפולים פלסטיים הפכו בימנו למשהו שהוא נורמטיבי ולגיטימי. היום אין פחד ובושה להודות בפני עצמנו שאנחנו נשמח לשפר קצת את גופנו ולשפר את תחושת הנוחות שלנו אתו. במרוצת השנים, ככל שגבר הביקוש כך גם השתכללו שיטות הניתוח ומיומנות הרופאים בניתוחים מסוג שכזה ויש תחושת בטחון לעשות צעד אחד קדימה כדי לשפר את איכות החיים שלנו. אבל עדיין, אל נא לנו לשכוח שמדובר בניתוח בסופו של עניין, אז איך ניקח את הצעד המשמעותי הזה בהחלטה חכמה? איך נדע שזה הצעד הנכון עבורנו? - עוד תשובות לשאלות האלה ב10 טיפים שריכזנו בשבילכם איך להחליט החלטה נכונה ואיך לדעת כל מה שתצטרכו לפני היום הגדול ואחריו.

1.  חשבון נפש - לפני הכל, לפני ההחלטות, לפני הפגישות, לפני ההכנות - שבו עם עצמכם לבד, בשקט, מול המראה והכירו את עצמכם. האם אני מוכן לצעד כזה משמעותי? האם אני אסחף וארצה עוד? האם זה באמת הכרחי לי? האם אני יכול לחיות בלעדי זה? האם אני יכול להתמודד עם התקופה שאחרי ועם הלחץ בכניסה לניתוח? ועוד כל שאלה שאתם יכולים לחשוב עליה - ענו עליהן ברצינות, הכינו מחברת וכתבו את תשובותיכם ואת כל התחקיר שתעשו. בנוסף, אל תתביישו ללכת לפסיכולוג לפגישה חד פעמית כדי להבין מה אתם באמת רוצים והאם זאת באמת הדרך הנכונה להשיג את זה (ישנם ניתוחים שאפילו חובה ללכת לפגישת ייעוץ עם פסיכולוג מורשה כדי לקבל אישור לבצע את הניתוח).

2. ניתוחי סלבריטי וטרנדים - ניתוחים פלסטיים הפכו נורמטיביים גם בגלל החשיפה הטלוויזיונית שהם קיבלו. התפתחו  טרנדים וסלבריטי מציגים לראווה את הניתוחים שהם עברו וכולנו מתלהבים וגם שוקלים לעבור אותו ניתוח. זכרו, לא כל מה שמתאים להם מתאים לכם, אל תסחפו אחרי העדר וזכרו שעדיין מדובר בניתוח עם סיכונים.

3. עשו תחקיר, לכו לפגישות ייעוץ עם רופאים שונים ובואו מוכנים (תחקיר על הניתוח, כמה נרצה, מה ייקרה) - בכל הנוגע לניתוחים ולצעדים כאלה משמעותיים תהיו מוכנים ואל תזלזלו! ראשית, עשו תחקיר על הניתוח  שלא יבייש שום יחידת מודיעין:  חקרו על הניתוח והבינו את כל הפרוצדורות הכרוכות בו, ראו סרטונים ביוטוב (כן, כן למרות שזה קצת מגעיל), ראו תוכניות ראליטי, ענו על כל שאלה שמתעוררת לכם על הניתוח ואם לא מצאתם את התשובות הנכונות שאלו אותן בזמן הפגישות ייעוץ עם הרופאים בכל המרפאות שמעניינות אתכם (לכו לכמה אך לא ליותר מידי, שלא תבלבלו). נצלו את הזמן שלכם עם הרופא בצורה הכי יעילה ושאלו אותו הכל הכל! בקשו לראות תמונות, שאלו על התוצאות והתייחסו לייעוץ אתו ברצינות תהומית! רשמו הכל וצאו בהרגשה שאתם יודעים כל מה שאפשר לדעת.

4. המלצות - המלצות זהו אחד הדברים החשובים ביותר בדרך להחלטה על ביצוע ניתוח פלסטי ואיפה לבצע אותו. יש שני סוגי המלצות: המלצות על ניתוח מסוים והמלצות על הקליניקה או הרופא. בהמלצות על ניתוח מסוים תזכרו שהן לא כאלה רלוונטיות חוץ מתחושת המטופל אחרי. כל ניתוח המנתח מתאים לגוף של המטופל לכן אין טעם להתרשם מניתוח כי אולי אצלכם זה לא יצא בדיוק אותו דבר או לא יתאים לכם - לכן שימו דגש יותר על איך שהמטופל מרגיש אחרי שהוא עבר את הניתוח -  את תחושות השמחה, כמה שהוא מרוצה שהוא עבר את הניתוח וכו'. לגבי המלצות על קליניקות ורופאים - פה התייחסו להמלצות ברצינות ייתרה. בניתוחים מבחירה המטופל הופך להיות גם לקוח ולקוח מרוצה משקף את מקצועיות הקליניקה או הרופא. המלצה טובה יכולה לעזור לכם הרבה.

5. איך נבחר רופא? - לבחירת רופא ננסה לצמצם לשלושה כללים עיקריים לשים לב אליהם: הסמכה, ניסיון ומקצועיות.

הסמכה: בדקו שהרופא עבר התמחות בכירורגיה פלסטית, ישנם רופאים שמבצעים ניתוחים פלסטיים בלי ההסמכה המתאימה ולכן בקשו לראות תעודה ובקשו לדעת איפה הוא סיים את ההתמחות.

ניסיון: מנתח מנוסה שווה זהב - בקשו לדעת האם ביצע ניתוחים מסוג זה בעבר וכמה וכמה זמן מבצע ניתוחים פלסטיים. זכרו שמנתח פלסטי מנוסה יודע בדיוק מה לעשות במצבי משבר ולחץ, יש לו ניסיון עם סוגי גוף שונים וידע להתאים פרופורציות, הוא  ידע בדיוק מה מתאים לך וייתן לך ייעוץ מקיף וממוקד ובנוסף יש לו רקורד של הצלחות והוא יכול לשחזר אותן.

מקצועיות: במקצועיות אפשרי להסתמך על המלצות - הרגשת מטופל בד"כ משקפת את מקצועיות המנתח. אף אחד לא רוצה להיכנס לניתוח בהרגשה שהוא בידיים לא טובות.

6. התחברות אישית  עם הרופא - זהו טיפ שלא מכריע החלטה" איך לבחור מנתח" אך הוא טיפ שחבל לזלזל בו. רופא אנטיפת וגס רוח לא הבנאדם הכי נחמד שיגע בכם במצב רגיש כמו שכיבה בלי בגדים על שולחן הניתוחים - לכן בחרו מנתח אדיב ונעים שאתם מתחברים אליו, שתוכלו להיות פתוחים אתו לגבי התוצאה שאתם רוצים ושתרגישו בטוחים תחת ידיו בניתוח.

7. איך נבחר מקום לביצוע הניתוח? - רופא יכול לעבוד או בקליניקה פרטית או בבית חולים. איך נדע איך לבחור מקום לביצוע הניתוח?. אז התחילו בבירור על צוות המקום - האם הוא מקצועי? האם כל אחד ואחד עם הסמכות מתאימות? וכו'.  אח"כ בררו האם המקום מצויד בכל הציוד המתאים למקרה ויש סיבוכים בניתוח וגם כמה שנים הוא פועל? וכדומה. ולבסוף בררו על השם של המקום - על המוניטין, האם הוא מוכר? וכדומה.

8. האם המחיר חשוב? - האם אנחנו צריכים לשים תג מחיר על הבריאות שלנו? לא כדי שנבזבז כמה שיותר ונקבל את ההכי טוב שאפשר? ובכן כל מנתח פועל על הצעת מחיר אחרת לכן כן קחו הצעות מחיר אבל אל תשימו דגש על כסף - אם מצאתם מקום טוב ומנתח מנוסה ונעים הליכות אל תפחדו להשקיע, סה"כ אתם לא תעשו את זה עוד פעם!

9. לפני ואחרי הניתוח הוראות - אחרי שהחלטנו סוף סוף לבצע את הניתוח ואיפה וע"י מי ישנה פגישת ייעוץ לפני הניתוח בה הרופא יחשוף בפניכם את כל ההוראות לפני ואחרי הניתוח - לכל ניתוח יש את ההוראות שלו בין אם זה ניתוח אף, ניתוח הגדלת חזה או שאיבת שומן. הקשיבו להוראות ורשמו אותם - ניתוח זה לא משו לזלזל בו אז עקבו אחרי הוראות הרופא אחרי ולפני ובצעו אותן באדיקות. בנוסף, דאגו שלתקופת ההחלמה יהיה אתכם מישהו לתמיכה נפשית או לתמיכה פיזית, חבר או משפחה זה הכי טוב, במקרה של ניתוחים מרובים שקלו לשכור אחות מעשית שתעזור לכם בשבועות הראשונים או על בית הבראה.

10. סיכונים ותופעות לוואי תקופת החלמה - לכל ניתוח יש תופעות לוואי שמיוחדות לו ותקופת החלמה שהולמת אותו אך בכל ניתוח יש סיכונים שמתלווים אליו ותואמים לכל הניתוחים והם: דימום, צלקות, נמק, נזק עצבי ותגובות שליליות להרדמה. בד"כ רופא יכסה את כל הסכנות בניתוח בפגישת הייעוץ וגם לפני הניתוח בד"כ והטיפ הזה הוא בשבילכם - היו מודעים לאן אתם נכנסים! דעו את כל הסיכונים והיכנסו בעניים פקוחות! מנתח מעולה ומוכשר שבחרתם בקפידה ידע להתמודד עם המצבים האלה אבל הוא לא יכול לשלוט על הימנעות מהם.

שיהיה בהצלחה!

 

קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם!