מדריך: תיקון מכונות חשמל


שימור מוצרי החשמל בבית

כולנו מכירים את הרגע הזה, בו אחד ממכשירי הבית קורס. בין אם מדובר בטלוויזיה או במחשב, בתנור או במיקרוגל, במייבש או במכונת כביסה: זה תמיד מתסכל לגלות שהמוצר הטכנולוגי עליו כל כך התבססנו החליט לשבוק חיים. כמו כן, עכשיו עלינו להתחיל פרוצדורה של הזמנת טכנאי תיקון מכונות חשמל. לא נעים, לא נורא. אך בכל זאת, להלן מספר עצות לגבי האופן בו נוכל להקדים תרופה למכה ולמנוע ככל האפשר התקלקלות של מכשירי חשמל שונים.


שימור מדיח הכלים

בזמן שנחבר את מדיח הכלים ניתן לחבר התקן למניעת אבנית שמאפשר למנוע את הנזקים של המים הקשים. כמו כן, רצוי לדאוג למלא חומרים (נוזל הברקה, מלח איכותי) בזמן. בנוסף לכך, כדאי להסיר שאריות אוכל מהכלים בכדי למנוע סתימות. בנוסף, יש לנקות את הפילטרים הפנימיים במכשיר לאחר סיום כל פעולה. עוד דבר שמומלץ לעשות הוא להשתמש בתכשיר לחידוש וחיטוי פעם אחת בחודש. אם תדאגו לעשות פעולות אלו ייתכן ולא תאלצו להזמין טכנאי תיקון מכונות חשמל.


שימור המקרר

חשוב מאוד לדאוג למקם את המקרר באזור מאוורר אשר לא צמוד לארונות או לקיר. בנוסף לכך, יש לחבר את המכשיר עם שקע הגנה מיוחד למדחס ולמערכות אלקטרוניות. כמו כן, מומלץ לא לדחוס יותר מצרכים מקיבולת המקרר, כיוון שדחיסת יתר של מוצרים תימנע מעבר אויר תקין בין התאים ויגרום לניצול יתר של תפוקת המקרר ולבלייה לאורך זמן. בנוסף, מוטב שלא לשפוך מים בתוך או מחוץ למקרר – פעולה אשר עשויה לגרום לנזק למערכות האלקטרוניות שבו.


שימור מייבש הכביסה

על מנת להימנע ככל האפשר מקריסה של מייבש הכביסה, ובכדי שלא נצטרך בעקבות כך לחפש אחר טכנאי תיקון מכונות חשמל, מומלץ לבצע באופן תקופתי וסדיר את הפעולות הבאות: יש לנקות את המסנן הפנימי כל 5 או 6 מחזורים. כמו כן, חשוב לוודא שפתח יציאת האוויר לא חסום. בנוסף, חשוב לבדוק שמכונת הכביסה סוחטת היטב את הבגדים, כיוון שאם נכניס בגדים רטובים ולא סחוטים הדבר עלול להסב נזק לתוף ולרצועת המכשיר.
.


 

 

קבל הצעת מחיר מהירה ובחינם!